Станіслав Білий

Статьи автора (8)
07.07.2017
Образовательный коридор для крымчан

В этом году в Крыму выпускается более 11 тысяч школьников. Большая часть выпускников, как правило, остается продолжать обучение дома, в Крыму, хотя знают — дипломы вузов аннексированного РФ полуострова не признают нигде в мире, кроме самой России, Казахстана, Северной Кореи и непризнанной Абхазии. В Россию за высшим образованием, несмотря на льготы, ежегодно едет в среднем…

06.07.2017
Биометрические паспорта для крымчан: никаких новых ограничений. Получайте!

С получением Украиной безвизового режима со странами Евросоюза жители оккупированных и неподконтрольных территорий стали чаще ездить в органы миграционной службы за получением загранпаспортов, создавая дополнительный ажиотаж. Собственно, и без них жители свободных территорий стоят за ними в длинных очередях. По закону, процедура получения биометрических паспортов для всех граждан Украины одинакова. Однако, в связи с невозможностью…

16.06.2017
Власть
Крымские силовики в Херсоне. Первые результаты

Несмотря на то, что решение о воссоздании на свободной территории Украины крымских правоохранительных структур было принято СНБО еще весной 2014 года, выполнялось оно неспешно. При этом структуры оказались разбросанными по всей стране. Работа прокуратуры автономии была восстановлена ​​в июне 2014-го в Киеве, главка МВД — более чем через год, в августе 2015 года в Одессе….

29.05.2017
Єврокошти для переселенців-2. З кого питати?

Європейський союз виділив 800 тис. євро на проект «Активізація територіальної громади Херсону для подолання проблем вимушених переселенців», який передбачав ремонтні роботи у трьох гуртожитках Херсона та освітні програми для внутрішньо переміщених осіб із Криму та Донбасу. Проект реалізовувала міська влада разом із місцевими громадськими організаціями. У першій частині розслідування херсонських кореспондентів Центру журналістських розслідувань розповідалось…

20.04.2017
Старі схеми на нових підрядах

Щороку на ремонти комунальних будівель на Херсонщині виділяються десятки мільйонів гривень із бюджетів різних рівнів. Зробити їх використання прозорим покликані тендерні процедури. Але і корупційних ризиків у цьому процесі достатньо, бо існують роками напрацьовані схеми: від подрібнення держзамовлення на дотендерні суми —  до використання дешевших будівельних  матеріалів. Застосування цих схем можна побачити і на прикладі…

06.04.2017
Суд для судна

Перше арештоване за захід до закритого порту окупованого Криму судно «Kanton» вже два роки стоїть біля причалу Херсонського морпорту. Чекає на вирок суду у справі його капітана — турка Дюндара Озюнтюрка, яким вирішиться і доля самого сухогруза. У порту Херсона вже підрахували, скільки могли б заробити, якби справа була розслідувана швидко, а судно конфісковане  —…

17.03.2017
«Золота» дамба — мішки з піском. 0:3

19 квітня 2016 року на 107 кілометрі Північно-Кримського каналу мало завершитись будівництво  капітальної дамби. Вона потрібна для перекриття подачі води до окупованого Криму та істотного збільшення площ зрошуваних земель на Херсонщині. Виділені урядом 50 млн гривень закінчились, термін будівництва збігл майже рік тому, а дамба і досі не здана в експлуатацію. Велику дніпровську воду на…

09.03.2017
На що партії витрачають бюджетні кошти

В Україні присутні майже всі різновиди політичної корупції – від кумівства до зловживання владою задля збагачення. Але майже всі вони беруть свій початок в діяльності політичних партій. Непрозоре фінансування не дозволяє виборцю побачити,  хто саме вкладає кошти у ту чи іншу політичну партію і кому обраний депутат завдячує своєю перемогою. Зламати політичну корупцію покликана практика…