РФ має намір засекретити дані про закупівлі кримських банків і компаній через санкції

Новини

Уряд РФ має намір засекретити інформацію про закупівлі 126-ти кримських компаній, заводів і банківських установ через санкції, які наклали ЄС і США після анексії півострова.

Про це повідомляє російське видання «Комерсант» з посиланням на відповідний документ, передає Центр журналістських розслідувань.

Як повідомляється, конкурентні закупівлі за участю цих компаній після 15 грудня хочуть перевести з відкритих майданчиків в закриту систему закупівель по оборонзамовлення. Видання також посилається на проект додатки до директив російського уряду, які були затверджені першим віце-прем’єром Росії Ігорем Шуваловим 24 листопада.

«Включені в список компанії – це контрагенти державних акціонерних товариств, відомості про угоди яких будуть анонімізувати. Це буде можливо після того, як Держдума Росії прийме законопроект уряду, анонімізуючих операції і звітність низки компаній, які потраплять або можуть потрапити під нові санкції США», – йдеться в повідомленні.

У список, який публікує російське видання, увійшли кримські банки РНКБ, «Генбанка», ЧБРР, «Севастопольський морський банк» та інші фінансові установи, що працюють в Криму (читайте в проекті Центру журналістських розслідувань Як працюють санкції: кримський банкопад). Також в список потрапили кримські суднобудівні заводи «Залив» і «Море», виноробні компанії «Массандра», «Новий Світ», «Магарач»(Читайте в проекті Центру журналістських розслідувань Як працюють санкції: сільське господарство в Криму), держпідприємства «Чорноморнафтогаз» (читайте в проекті Центру журналістських розслідувань Як працюють санкції: «Чорноморнафтогаз»), «Феодосійський оптичний завод», «Кримські морські порти», кіностудія «Ялта -фільм ».

Російський уряд планує засекретити закупівлі генерального підрядника і замовника будівництва Кримського моста ТОВ «СГМ», ФКУ упрдор «Тамань» і інших учасників цього проекту і субпідрядників.

Напередодні держсекретар США Рекс Тіллерсон на засіданні ОБСЄ у Відні заявив, що США не знімуть санкції, пов’язані з Кримом, з Росії, до тих пір, поки ця країна не поверне Україні контроль над анексованим півостровом.

Нагадаємо, в кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями.

Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».