Приватна фірма ТОВ «Будцентр Вітязь» у квітні отримала 20 млн грн авансу із рахунку Державної казначейської служби за продовження робіт із облаштування кордону з Росією. При цьому ще в 2017 році НАБУ повідомила її директору про підозру у розтраті коштів.
Про це із посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів повідомляє проект «Марлін», передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання Економічна правда.
З 2015 року «Будцентр Вітязь» є одним із генеральних підрядників зі зведення фортифікацій на кордоні. Директору та засновнику даної фірми Агаверді Аділову ще в 2017 році НАБУ повідомила про підозру в розтраті майна в особливо великих розмірах і підробці документів.
За даними журналістів «Слідство.Інфо» за весь час зведення «Стіни» «Будцентр Вітязь» отримав від Держприкордонслужби понад 135 млн грн.

Скріншот транзакції з порталу публічних фінансів
Раніше проект «Марлін» повідомив, що прикордонники засекретили контракти по «стіні Яценюка».
За будівництво паркану на кордоні з Росією екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк агітував особисто з 2014 року.
На початку лютого 2019 року речник Держприкордонслужби України Олег Слободян повідомив, що проект «Стіна» зі зведення комплексу прикордонних споруд на російсько-українському кордоні реалізований на 30%, що адекватно його фінансування.
9 квітня Слободян повідомив, що на реалізацію проекту «Стіна» вже витратили 1,3 млрд грн.
Державна прикордонна служба України відмовляється оприлюднювати контракти зі зведення фортифікаційних споруд у рамках проекту «стіна Яценюка» протягом 2015-2018 років, посилаючись на державну таємницю.
У Держбюджеті на 2019 рік за бюджетною програмою «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону» закладено видатки загального фонду у сумі 400 млн грн. У 2018 році на будівництво «Стіни» витратили 500 млн грн.
Нагадаємо:
- Реалізація проекту «Стіна» стартувала восени 2014 року. «Стіна» представляє собою оборонну споруду на кордоні з РФ. Завершити проект, який обійдеться Україні в 8 млрд гривень, планували в 2018 році.
- У 2015 році на реалізацію проекту «Стіна» було виділено з держбюджету і освоєно 400 млн. uрн.
- У травні 2016 року в Луганській області в рамках проекту «Стіна» почалися роботи по інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону.
- У серпні 2016 року керівник САП Назар Холодницький повідомив про відкриття кримінального провадження у зв’язку з можливу корупційну складову при реалізації проекту «Стіна» на кордоні України і РФ.
- 8 серпня 2017 року детективи НАБУ затримали підозрюваних в рамках розслідування кримінальної виробництва за фактом розтрати коштів держбюджету України, виділених на проект «Стіна». У листопаді 2017 року детективи НАБУ затримали ще одного фігуранта справи про розкрадання коштів, виділених на проект «Стіна», який підозрюється в пособництві в заволодінні коштів чиновниками Держприкордонслужби та керівниками підприємств-генпідрядників.