У Севастополі «суд» оштрафував віруючих спів мантр у парку

Новини

Щодо релігійних організацій Криму і їх учасників в окупованому Севастополі в серпні 2019 року відкрили три адміністративних справи по ст. 5.26 КоАП РФ за «незаконну» місіонерську діяльність.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, пише Центр журналістських розслідувань.

Як мінімум в двох з них винесені постанови про призначення покарання у вигляді штрафів. Обидва документи є в розпорядженні правозахисників.

«З постанови мирового судді «Ленінського судового району» Севастополя слідує, що 1 червня 2019 року в Севастополі в парку ім. 60-річчя СРСР прихильники« Міжнародного товариства свідомості Крішни» провели публічний захід «Харінама» (спів мантр). Відео розміщено на сайті Кримської правозахисної групи.

У постанові також сказано, що організатори «молебну кришнаїтів» офіційно повідомили владу Севастополя і поліцію про намір провести публічний захід в парку, вказали кількість учасників до 20 чоловік. Заборони на проведення цього заходу не отримали.

Однак після проведення заходу голова «Союзу суспільно-експертної ради Севастополя» Людмила Машковська написала донос в «Центр з протидії екстремізму УМВС РФ» по м. Севастополь (Центр Е) з вимогою «вжити заходів щодо недопущення публічного молебню кришнаїтів».

19 липня співробітники Центру Е склали протоколи на членів «Міжнародного товариства свідомості Крішни» А. Крамаренко і А. Соніна по ст. 5.26 КоАП РФ. Формальною причиною стала відсутність у них документів, що підтверджують право на здійснення місіонерської діяльності.

6 серпня «мировий суддя Ленінського судового району» Севастополя Катерина Селіверстова оштрафувала кожного з них на 5000 рублів.

Учасники заходу опублікували в групі «Севастопольського Товариства Свідомості Крішни» в соціальній мережі «ВКонтакте» коротке відео, зняте 1 червня, на якому видно, що кришнаїти сидять на траві в парку і співають пісні.

Нагадаємо:

  • 19 грудня 2017 року Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму, в якій міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН від 19 квітяня 2017 року про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові. Також в документі йдеться, що Росія здійснює міжнародний злочин, незаконно призиваючи до Збройних сил РФ жителів окупованих Криму і Севастополя та проводячи військову пропаганду серед дітей та молоді півострова.
  • 18 грудня 2018 року Генасамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, України, районів Чорного та Азовського морів».