Західні дипломати закликають покарати винних у смерті активістки Катерини Гандзюк

Новини
Фото: investigator.org.ua

Дипломати представництва Євросоюзу, посольств США, Великої Британії та Канади в річницю смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк закликали українську владу притягти до відповідальності виконавців і замовників нападу на неї.

Про це свідчать повідомлення на сторінках дипломатичних представництв у Facebook і Twitter, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Два роки минуло із дня смерті Катерини Гандзюк. Винні у цьому злочині мають бути притягнуті до відповідальності. Безпечне середовище для громадських активістів в Україні має бути забезпечене по всій країні», – йдеться в повідомленні представництва ЄС у Twitter.

У посольстві США нагадали владі України, що громадянське суспільство є критично важливою частиною будь-якої успішної демократії.

«Сьогодні ми згадуємо відданість, волю і неабияку мужність Катерини Гандзюк, громадської активістки і борця з корупцією, яка померла два роки тому цього дня від ушкоджень, зазнаних від нападу на неї з використанням кислоти. Ми долучаємося до тих, хто закликає владу притягти до відповідальності як виконавців, так і замовників нападу. Її пам’ять зберігається у дедалі більшому усвідомленні того, що громадянське суспільство є критично важливою частиною будь-якої успішної демократії», – йдеться в заяві посольства США у Facebook.

В свою чергу посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс також зробила відповідну заяву до другої річниці загибелі Гандзюк.

«Сьогодні 2-а річниця смерті антикорупційної активістки Катерини Гандзюк. Цього тижня я відвідую її рідне місто Херсон, де, як і в Києві, порушу питання про її справу. Ми пам’ятаємо Катерину, і, разом з її сім’єю та друзями, сподіваємося, що незабаром справедливість переможе», – цитує британське посольство свою очільницю у Facebook.

Посольство Канади також наголосило, що напади на активістів в Україні мають бути припинені.

«У другу річницю з дня трагічної загибелі Катерини Гандзюк ми оплакуємо втрату молодої, затятої та непересічної української активістки. Ми поділяємо нестерпний біль її батька Віктора, друзів і рідних. В Україні не має бути місця насильству і залякуванню активістів, правозахисників і преси. Напади на активістів в Україні мають бути припинені, всі злочини повністю розкриті і винуватці притягнуті до відповідальності», – йдеться в заяві посольства Канади у Twitter.

Нагадаємо:

  • 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком. 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу.
  • 27 квітня 2020 року СБУ заявила про завершення досудового розслідування у провадженні за підозрою голови Херсонської облради Владислава Мангера та помічника-консультанта депутата цієї ж ради Олексія Левіна в організації нападу на Гандзюк.
  • Адвокат Закревська заявила, що Офіс генпрокурора відмовився збирати докази проти Мангера і Левіна в організації нападу на Гандзюк, а потім раптово завершив розслідування.
  • Про подробиці розслідування нападу на Катерину Гандзюк читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Чому завершення слідства у справі Гандзюк схоже на «злив».
  • 17 жовтня 2020 року Приморський райсуд Одеси визнав Ігоря Павловського винним у приховуванні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк та призначив йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік (1 рік умовно).