Західні авіакомпанії можуть припинити виконувати рейси в Україну через «нестраховий» ризик війни. Уряд України запевняє, що готовий надати державні гарантії авіаперевізникам.
Міністерство інфраструктури України повідомляє, що небо над Україною залишається відкритим, держава працює над попередженням ризиків для авіаперевізників.
«Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без жодних обмежень. Зокрема, наразі 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у деяких перевізників виникають складнощі пов’язані із коливаннями на ринках страхування. Україна готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку. Наразі проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду.
«Ринки страхових послуг, так само як і ринки капіталу, є вразливими до інформаційного поля. Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується. Для цього Уряд, Офіс Президента та наші міжнародні партнери напрацьовують спільні рішення. У разі потреби, держава забезпечить повернення усіх громадян України з-за кордону» — прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Як повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на джерело в Уряді, літаки іноземних авіаперевізників залишать Україну, впродовж понеділка, 14 лютого. Причина – «нестраховий» ризик війни.
Причина фактичної зупинки авіасполучення – неможливість покриття страхових ризиків, пов’язаних з війною. Подібні страхові випадки не покриває жодний страхувальник, що працює із авіаперевізниками, а оскільки значна частина літаків, які використовують авіакомпанії, надана їм на умовах лізингу – порушення умов страхування для них прирівнюється до втрати повітряного судна. Аналогічно і жоден лізингодавець не піде на ризики, що не були передбачені договором страхування.
У кінці січня низка авіакомпаній з ЄС відмовилися від нічної стоянки літаків у Києві на тлі повідомлень про можливе вторгнення Росії.
Літак української авіакомпанії SkyUp, який прямував з острова Мадейра до Києва, сів в аеропорту Молдови, оскільки 12 лютого лізингодавець – резидент Ірландії – повідомив авіакомпанію про негайну заборону на вліт літака у повітряний простір України.
Видання The Guardian повідомляє, що президент США Джо Байден нібито повідомив лідерам НАТО та ЄС у телефонній розмові, що президент Росії Володимир Путін ухвалив рішення розпочати вторгнення в Україну протягом найближчих кількох днів. Атака може розпочатися з повітряних ударів.
Посольства Нідерландів, Великобританії, Данії, Ізраїлю, Норвегії, Японії, Естонії та Південної Кореї розмістили на своїх сайтах схожі інструкції, як залишити територію України.
Нагадаємо:
- Безпекові ризики в Середземному та Чорному морях серйозно зростають — з 9 лютого в Чорному морі перебуватимуть 12 великих десантних кораблів ВМС РФ, за ними надійдуть чотири носії крилатих ракет.
- Упродовж 10–15 лютого в Чорному морі значно збільшиться чисельність російських кораблів — носів крилатих ракет: два підводних човни Чорноморського флоту РФ, ракетний фрегат ЧФ «Адмирал Григорович» і ракетний фрегат Північного флоту РФ «Адмирал Касатонов».
- Росія під приводом військових навчань блокує українські морські порти, не залишаючи проходу для торгових суден.