Росіяни не можуть захистити Керченську переправу від ударів на 100% — речник ВМС Плетенчук

Крым
Ланцюг з барж через Керченську протоку. 04.06.2024 р. Джерело фото: https://t.me/atesh_ua
Ланцюг з барж через Керченську протоку для захисту Керченського мосту від атак українських морських дронів. 04.06.2024 р. Фото: t.me/atesh_ua

Російська окупаційна влада використовує поки що Керченську поромну переправу, однак вона залишається законною війною ціллю для Сил оборони. Окупанти не можуть на 100% захистити Керченську переправу.

Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

«Відновили, використовують у принципі. Питання – на скільки вистачить її, але, тим не менше, у них немає особливого вибору. Це основний логістичний шлях для них для забезпечення групування. Таким він був і до моменту ураження. Ураження було невипадковим, враховуючи ту кількість логістики, яку на собі бере ця поромна переправа, а це більше ніж три четверті, то відповідно, це законна військова ціль. Тому що саме вона забезпечує групування і в Криму, і на півдні України так само», – повідомив Плетенчук.

Він також зазначив, що оккупанти намагаються посилювати захист переправи, однак перекрити Керченську протоку вони повністю не можуть.

«Вони періодично там проводять певні заходи, намагаються ще щось стягнути, черговий паркан побудувати, але знову ж таки для них проблема в тому, що перекрити повністю Керченську протоку вони не можуть собі дозволити, там здійснюється цивільне судноплавство, туди заходять судна під іноземними прапорами, заходять вони в офіційно визнані порти, Таганрозьку затоку тощо», – зазначив речник.

Как писал ЦЖР, 12 мая 2024 года спутниковые снимки зафиксировали начало обустройства боновых заграждений с помощью барж с южной стороны незаконно построенного Россией моста в Керченском проливе. С того времени оккупанты выстроили суда в два ряда, а их количество уже достигает 28 единиц.

Один за другим проходят международные форумы, где чиновники, военные и эксперты рассматривают состояние безопасности в Черном море, на которое большое влияние оказывают ВМС и Силы обороны Украины в целом. Такой форум безопасности недавно состоялся в Румынии, затем — в Одессе, на следующей неделе состоится форум Экспертной сети Крымской платформы, где также будут рассматриваться вопросы безопасности. Текущее положение дел в Черном и Азовском море разбираем с Дмитрием Плетенчуком, спикером ВМСУ в эфире программы «Вопрос национальной безопасности» с Валентиной Самар.