Більше 200 проєктів реконструкції об’єктів соціальної сфери з підконтрольної території Запорізької області зареєстровані в державній екосистемі для підзвітного управління відновленням “Dream”, яка дозволяє залучати державних та недержавних інвесторів до реалізації проектів відбудови.
Про це під час онлайн-конференції медіацентру “IPC”-Південь” повідомила Ольга Леонтьєва, регіональна партнерка проєкту в Запорізькій області.
Росія щодня руйнує об’єкти цивільної інфраструктури на території прифронтової Запорізької області. Одними лише бюджетними коштами відбудувати їх не вдасться. Тому вже зараз громади мають шукати інвестиції для відбудови зруйнованого. Для полегшення пошуку інвесторів та контролю за відбудовою і створена система “Dream”.
Як розповіла Ольга Леонтьєва, це онлайн-портал для роботи з проєктами відновлення, який інтегрується з цифровими реєстрами, такими як Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна, Єдина державна система у сфері будівництва, Єдиний портал державних послуг, електронна система публічних закупівель, тощо.
“Dream” взаємодіє з цими системами, забезпечуючи обмін даними, що дозволяє відстежувати реалізацію проєкту відновлення на кожній стадії. Крім прозорості відбудови, “Dream” передбачає рівний доступ надавачів коштів до всіх проєктів.
“Платформа дозволяє бути “побаченими” навіть проєктам з маленьких громад, про яких міжнародні партнери можуть нічого не знати. Тут є можливість перекласти документацію на англійську, що також полегшить пошук партнерів для реалізації, – пояснює Ольга Леонтьєва.
Понад 200 проєктів із Запорізької області вже зареєстровані в системі. Найчастіше це проєкти реконструкції укриттів або об’єктів соціальної сфери. Водночас, статус “частково профінансовано” мають лише 26 проєктів.
Наразі “Dream” реалізується як експериментальний проєкт. Але, за словами Ольги Леонтьєвої, вже з 2025 року він стане обов’язковим для всіх ініціаторів проєктів відновлення.
“Документи можуть готувати і подавати в систему і громади, які зараз окуповані. Проте видимими і доступними для партнерів вони стануть після деокупації”, – уточнює Ольга Леонтьєва.