США вийдуть із Міжнародного центру з розслідування злочинів РФ проти України, створеного Євроюстом – NYT

Влада
Президент США Дональд Трамп. Фото: Reuters

США мають намір вийти з Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії проти України (ICPA), який був створений у липні 2023 року у Гаазі в Євроюсті. Це рішення є останнім свідченням того, що адміністрація Дональда Трампа відмовляється від притягнення російського диктатора Владіміра Путіна до відповідальності за злочини, скоєні проти українців.

Відповідне рішення буде оголошено 17 березня, повідомляє видання New York Times.

Як зазначається, Міністерство юстиції США неофіційно повідомило європейських чиновників, що Сполучені Штати виходять із багатонаціональної групи, створеної для розслідування діяльності лідерів, відповідальних за вторгнення в Україну, зокрема Владіміра Путіна.

«Рішення вийти з Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії проти України, до якого адміністрація Байдена приєдналася у 2023 році, є останнім свідченням того, що адміністрація Трампа відходить від зобов’язань президента Джозефа Р. Байдена-молодшого притягнути пана Путіна до особистої відповідальності за злочини, скоєні проти українців», – йдеться в публікації.

Групу було створено, щоб притягнути керівництво РФ разом із її союзниками в Білорусі, КНДР та Ірані до відповідальності за категорію злочинів – визначену як агресія згідно з міжнародним правом і договорами, яка порушує суверенітет іншої країни і не була розпочата в цілях самооборони. Сполучені Штати були єдиною країною за межами Європи, яка співпрацювала з групою, направивши старшого прокурора Міністерства юстиції до Гааги для роботи зі слідчими з України, країн Балтії та Румунії.

«За словами людей, знайомих із ситуацією, очікується, що рішення буде оголошено в понеділок в електронному листі для персоналу та членів головної організації групи, Агентства Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя, більш відомого як Євроюст», – пише видання.

Адміністрація Трампа також скорочує роботу Групи з аналізу військових злочинів, створеної у 2022 році тодішнім генеральним прокурором Мерріком Б. Гарлендом, у складі якої працюють досвідчені прокурори. Він мав на меті координувати зусилля Міністерства юстиції США щодо притягнення до відповідальності росіян, відповідальних за звірства, вчинені після повномасштабного вторгнення РФ в Україну три роки тому.

Нагадаємо:

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter