У липні 2024 року промоїну між Азовським морем та Молочним лиманом повністю закоркувало піском, що ставить під загрозу виживання популяції пеленгаса та інші види риб, для яких гирло річки Молочна є основним нерестилищем.
Про замулення штучного каналу між Молочним лиманом і морем стало відомо 27 липня, коли окупанти привезли на місце групу начебто вчених з Росії, загнали техніку і оголосили про початок розчистки.

Піщаний корок промоїни на знімку супутника від 25.08.2024 рр. та на фото із соцмереж. Колаж: investigator.org.ua
Дані супутникових знімків показують ледве помітний прогрес за поточний місяць і станом на 25 серпня промоїна залишалася заблокованою.

Промоїна Молочного лиману у період з 3 серпня по 25 серпня. Фото: apps.sentinel-hub.com/eo-browser Колаж: investigator.org.ua
У липні пропагандисти повідомляли, якщо промоїну не розчистити за місяць, може статися мор риби і є ризик, що загине весь мальок пеленгасу. Популяцію цього промислового виду вдалося відновити лише 2021 року, після комплексних капітальних робіт з будівництва.
Замулення каналу між Азовським морем та Молочним лиманом сталося саме через недбальство російських окупантів, які не підтримували його стан у належному чині. Це має всі ознаки чергового екоциду РФ на окупованому півдні України.
Як раніше повідомляв ЦЖР, на берегах Молочного лиману російська армія облаштувала свої військові полігони.

Стрільбище російської окупаційної армії поблизу с. Радивонівка. Фото: супутники Maxar та Copernicus. Колаж: investigator.org.ua
- За час російської окупації півдня України в Азовському морі почала зникати унікальна екосистема — Острови Великий і Малий Дзендзик та архіпелаг Остапиха в акваторії Бердянської затоки. Від недбальства окупаційної влади також замулено промоїну Молочного лиману.