Уровень воды в самых больших водоемах оккупированного юга продолжает стремительно снижаться. В частности, Старокрымское водохранилище, из которого питается Мариуполь, за последний месяц заметно обмелело, полностью пересохли притоки реки Кальчик.
“Проблема в тому, що Старокримське водосховище не передбачено для сталого водозабезпечення Маріуполя та є резервним. Проте з окупації стало основним, – повідомив Telegram-канал Андрющенко TIME, – Наскільки знизився реальний рівень невідомо, але за спостереженням місцевих, не менш ніж на 4-5 метрів лише за осінь. Окупаційна влада мовчить.”
Раніше ЦЖР повідомляв про аналогічну ситуацію, яка склалася на річці Берда та Бердянському водосховищі.
Якщо у Приазов’ї ці процеси почалися на початку вересня 2024 року, то на Кримському півострові ще раніше, орієнтовно, у червні. І посуха вже спричиняє наслідки різного ступеня критичності.
Після обміління Білогірського водосховища гребля залишається сухою і перебуває під загрозою руйнування. Ця інженерна споруда відноситься до так званих «мокрих гребель», тобто, вона за правилами експлуатації повинна контактувати з водою. Усередині греблі глина, ця порода за відсутності вологи швидко всихає, що може призвести до деформації плит та утворення глибоких тріщин.
Через падіння рівня води у Білогірському, пересихає і Феодосійське водосховище. Наявність проблеми вже навіть визнала окупаційна адміністрація.
Задіяно підземні джерела для водопостачання селищ Сімферопольського району, де різко знизився обсяг Аянського водосховища, повідомив гендиректор підприємства «Вода Криму» Максим Новік.
Також він зазначив, що у зв’язку зі зниженням притоку до Сімферопольського та Партизанського водосховищ, близько 30% води почали також подавати з підземних водозаборів для водопостачання Сімферополя, частини Сімферопольського та Бахчисарайського районів.
За даними окупаційної влади Криму, загальний обсяг наповнення водосховищ природного стоку у Криму за підсумками листопада зменшився ще 4 млн. кубометрів та на сьогодні становить 113 мільйонів кубів.
Для порівняння, 2023 року цей показник був 194 мільйони кубометрів, у 2022-му — 167 мільйонів, у 2021 – 116.