Вирішення проблеми ефективності роботи представництва президента України в Автономній Республіці Крим слід підняти на рівень президента і його адміністрації: необхідна дискусія про те, як посилити і збільшити функції представництва з урахуванням окупації самого регіону.
Про це член Меджлісу кримськотатарського народу, правозахисник Ескендер Барієв заявив в програмі «Питання національної безпеки» (телепроект Центру журналістських розслідувань).
Барієв повідомив, що акція в Херсоні з вимогою відставки Постійного представника президента в АРК Наталії Попович проводиться з ініціативи активістів, Меджліс не ухвалював рішення про її проведення або підтримку, а сам він має власну думку щодо методів вирішення проблеми, яка не вичерпується простою зміною керівника.
«Меджліс не є організатором та ініціатором даної акції. Інше питання, на мітингу 18 травня в резолюції дійсно говорилося про те, що представництво президента АРК веде неефективну роботу, і в цьому плані необхідно провести перезавантаження. Завдання Постійного представника президента АРК – спостереження або контроль за дотриманням Конституції України. Друге – налагодження взаємодії між органами влади АРК та державними органами, чого теж толком немає. У нас є тільки прокуратура, СБУ і Національна поліція, ось і все. Третє – забезпечення прав і свобод громадян України. І це основна функція, яку повинно було виконувати представництво президента України в АРК. Я згоден з активістами, які організували акцію в одному: повинні були проводиться певні брифінги, повинно було бути більше публічної роботи, повинна була доводиться інформація про реальну ситуацію в Криму. Але і відривати ту чи іншу частину проблеми і управління ми не можемо», – сказав Ескендер Барієв.
На його думку, рішення проблеми представництва президента України в АРК слід підняти на рівень президента чи, принаймні, його адміністрації.
«Це той рівень, коли ми повинні сідати за стіл переговорів, залучати до цього і Адміністрацію президента, і самого президента. Звичайно, у громадських активістів може бути своя позиція, яку вони можуть здійснювати в рамках законодавства, а саме – вимагати ефективної роботи представництва Президента України в АРК. Але я вважаю, що в першу чергу нам потрібно подумати про те, наскільки ми могли б підсилити і збільшити функції представника президента в АРК з урахуванням окупації самого регіону. Для того, щоб можна було більш ефективно працювати і в законотворчій діяльності, і в захисті прав людей, які проживають на окупованій території, і більш ефективно працювати над розробкою тієї ж стратегії деокупацію Криму. Це було би перше джерело однієї з гілок влади в Україні, який був би свого роду поштовхом процесу і способом донесення інформації», – зазначив правозахисник.
Нагадаємо, з 10 липня в Херсоні біля будівлі представництва президента України в АРК триває акція громадських активістів з вимогою реформувати його роботу і усунути з посади представника президента Наталю Попович через неналежне виконання обов’язків. Учасники акції створили «Громадську раду з питань Криму», яку очолив активіст Ізет Гданов.
Незважаючи на те, що активісти досі не отримали відповіді на своє звернення до президента і його адміністрації, протестувати в Києві активісти не збираються – до Петра Порошенка у них претензій немає.