У Херсонській області при створеному на початку серпня оперативному штабі протидії рейдерству почали діяти виїзні консультативні групи, метою яких є інформаційна робота з місцевим населенням.
До складу груп входять працівники Управління юстиції, Центру безопблатної правової допомоги та громадські активісти, повідомила заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації Олена Сукманова, яка перебуває на Херсонщині, передає кореспондент Центру журналістських розслідувань.
«Наше завдання – донести до людей, яким чином вони можуть захистити свої права і не допустити будь-яких актів порушень або рейдерських захоплень. Саме для цієї мети Міністерством юстиції було створено кілька виїзних груп, для консультації громадян з будь-яких питань. Це питання оформлення землі, розділу майна, приватизації – те коло тем, які, при несвоєчасному їх вирішенні, можуть стати приводом для махінацій із землею, в тому числі і до рейдерства», -сказала Олена Сукманова.
Також вона зазначила, що кричущих прикладів рейдерських захоплень в Херсонській області немає, як, втім, і в інших регіонах України.
З початку серпня на Херсонщині діє оперативний штаб протидії рейдерству, в завдання якого входить протидія незаконним захопленням землі і вирішення спірних територіальних питань в області.
Нагадаємо, в жовтні 2016 року херсонські фермери проводили акції протесту з вимогою до влади зупинити рейдерські захоплення землі та врожаю, які почастішали в регіоні. Подробиці читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Битва за врожай: хто захистить аграріїв від рейдерів і ПДВ».
У липні 2017 року Херсонська ОДА вперше в Україні запровадила процедуру вилучення врожаю у сільгоспвиробників, які вирощують продукцію без документів на оренду землі. Кошти від продажу конфіскованого врожаю поповнять держбюджет.