КНДР заявила про успішне випробування водневого боєзаряду

Новини
Лідер КНДР Кім Чен Ин під час візиту в ядерний центр. 3 вересня 2017 р. Фото: KCNA via Reuters

КНДР провела в неділю, 3 вересня, успішне випробування вдосконаленого водневого боєзаряду, призначеного для ракети дальньої дії. Це були шості за рахунком і поки найпотужніші ядерні випробування, які провела Північна Корея.

Як повідомляє агентство Reuters, цей крок КНДР загрожує їй подальшою ескалацією протистояння з США і їх союзниками, передає Центр журналістських розслідувань.

Офіційний Пхеньян зробив заяву про випробування атомної зброї через кілька годин після того, як сейсмічні служби кількох країн зафіксували землетрус техногенного характеру поблизу північнокорейського ядерного полігону. Японія і Південна Корея повідомили, що за потужністю воно в десять разів перевершило поштовхи, які спостерігалися під час торішніх випробувань.

Оголошення про випробування водневого боєзаряду, указ провести яке віддав північнокорейський лідер Кім Чен Ин, було зроблено в ефірі державного телебачення КНДР. Ведуча заявила про «повний успіх» і назвала його «важливим» кроком у розвитку ядерної програми. Пхеньян реалізує ракетну і ядерну програми всупереч резолюціям ООН, яка ввела стосовно країни санкції.

КНДР повідомила, що протестований боєзаряд призначений для установки на нову міжконтинентальну балістичну ракету, яку нещодавно розробили північнокорейські вчені.

«Провівши випробування, які різко засудило міжнародне співтовариство, КНДР кинула виклик американському президенту Дональду Трампу. За кілька годин до нових північнокорейських тестів він в ході телефонної бесіди з прем’єром Японії Сіндзо Абе заявив про «ескалацію» ядерної кризи в регіоні, а раніше пообіцяв перешкодити Пхеньяну отримати ядерну зброю, яка буде представляти загрозу для США», – пише агентство.

Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано назвав нові атомні випробування КНДР «вчинком, який викликає крайнє розчарування», і який «абсолютно не враховує вимоги світової спільноти, які постійно звучать».

Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що світова спільнота повинна жорстко відреагувати на «нову провокацію». Президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив, що Сеул виступає за посилення заходів щодо Пхеньяна, в тому числі санкцій ООН. Японія також висловилася на користь нових санкцій, включаючи обмеження на продаж нафти КНДР.

Китай, який є єдиним великим союзником Пхеньяну, також різко засудив ядерні випробування і закликав КНДР припинити «неправильні» дії. США давно вимагають від Китаю посилити тиск на Північну Корею.

МЗС РФ висловив глибоку заклопотаність через дії КНДР і назвав їх «черговим демонстративним нехтуванням» резолюціями Ради безпеки ООН.