У Міністерстві закордонних справ України засудили винесення 4 травня «Гагарінським судом Севастополя» вироку українцю Ігорю Мовенко.
Про це повідомила речник відомства Мар’яна Беца, передає Центр журналістських розслідувань.
«Окупант цинічно фабрикує справи. Рішуче засуджуємо «вирок» українцю Мовенко. Закликаємо партнерів посилити тиск на Росію», – йдеться в повідомленні МЗС.
Раніше повідомлялося, що «суд» засудив Мовенко до двох років ув’язнення в колонії загального режиму. Після відбуття основного покарання засуджений на 6 місяців буде позбавлений права здійснення діяльності, пов’язаної з доступом до інформаційно-комунікаційних мереж.
Нагадаємо, 7 вересня 2016 року в Севастополі Ігоря Мовенка побили за розміщену на рамі його велосипеда символіку батальйону «Азов». Медики діагностували у активіста відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми. Нападник виявився співробітником поліції. Однак справу за побиття українця тоді не відкрили.
Замість цього 22 вересня «Гагарінський райсуд» Севастополя оштрафував Ігоря Мовенка на 2 тис. рублів «за поширення нацистської символіки».
16 грудня силовики затримали українського активіста, відвезли в ФСБ, де побили, вимагаючи щоб він зізнався в «екстремізмі». Потім вдома у Мовенка провели обшук і вилучили комп’ютерну техніку.
26 жовтня 2017 року в Севастополі ФСБ вручила Мовенку постанову про притягнення в якості обвинуваченого за ч.2 ст.280 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності).
31 сiчня 2018 року в «Гагарінському райсуді» Севастополя розпочалося судове засідання у кримінальній справі стосовно Ігоря Мовенка. Росфінмоніторинг вніс його в російський список екстремістів і терористів.
4 травня 2018 року «Гагарінський райсуд» Севастополя засудив Ігоря Мовенка до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, хоча обвинувачення запросило умовний термін. Активіста відвезли в СІЗО Сімферополя прямо із залу «суду», у нього не було з собою ніяких особистих речей.