«Влада» окупованого Криму планує до 12 жовтня підняти на рівні російських міністерств і відомств питання відновлення роботи заводу «Кримський титан» в Армянську українського олігарха Дмитра Фірташа.
Про це під час засідання «ради міністрів» заявив його «глава» Сергій Аксенов, передає Центр журналістських розслідувань.
«Я за те, щоб підприємство запрацювало. Але головним критерієм є оцінка ризиків нанесення шкоди здоров’ю громадян або навколишньому середовищу. Якщо буде загроза здоров’ю та життю громадян, звичайно, працювати воно не буде», – сказав Аксенов.
4 жовтня «влада» окупованого Криму заявила, що нібито розробили план заходів щодо ліквідації накопиченого екологічного збитку від хімічних викидів заводу «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа, який орендує зареєстроване в Москві ТОВ «Титанові інвестиції», також контрольоване Фірташем.
Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа.
4 вересня по вказівці окупаційної «влади» з Армянську через погіршення екологічної ситуації почали евакуювати дітей в кримські санаторії.
14 вересня «влада» окупованого Криму ввела в Армянську режим надзвичайної ситуації у зв’язку з погіршенням екологічної ситуації через хімічні викиди заводу «Кримський титан».
25 вересня в дитсадках Армянська після вимушених канікул відновився навчально-виховний процес. 26 вересня школи в Армянську відновили роботу. Дітей, вивезених в кримські санаторії, повернули в місто.
Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям, завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).