В італійській компанії Bertolaso підтвердили факт поставки обладнання для нового заводу агрофірми «Золота Балка» в окупованому РФ Криму.
Про це повідомила кореспондент Радіо Свобода Наталія Кудрик, передає Центр журналістських розслідувань.
Представник комерційного відділу компанії Bertolaso Лука Карассо повідомив кореспонденту Радіо Свобода в Римі, що два місяці тому компанія доставила фірмі «Золота Балка» для заводу в Севастополі машину для мийки, наповнення та закупорювання пляшок. Торговий контракт, за словами Карассо, підписали з фірмою «Золота Балка» і з одним з двох власників підприємства.
«Контракт підписаний з Росією, агрофірма« Золота Балка »- Росія, але ми знали, що наш товар був призначений для установки на кримському підприємстві. Спочатку замовлення було оформлено з «Золотий Балкою» з офісом в Криму, потім адреса фірми змінився, і на прохання клієнта остаточний контракт про продаж підписали з Росією », – сказав Карассо.
При цьому він додав, що передбачає, що компанія «мала справу безпосередньо з росіянами».
«Все законно, нічого підозрілого ми не бачимо. Ми продаємо машинне обладнання різним клієнтам, а де вони його встановлюють – нас не цікавить. Ми розглядаємо Крим як сприятливий регіон для ведення бізнесу з великим потенціалом для розвитку. Якщо ви питаєте про санкції і моральний бік питання, я закінчую розмову », – зазначив представник комерційного відділу італійської компанії.
Решта італійські компанії, які, як стверджують представники заводу агрофірми «Золота Балка», теж поставляли кримському підприємству обладнання, докладно не коментували ситуацію.
Компанія Gortani в телефонній розмові з кореспондентом Радіо Свобода в Римі спростувала факт співпраці з кримським заводом, хоча її символ і телефонний контакт видно на відеопрезентації «Золотої Балки». У той же час компанії Innotec або Robino & Galandrino не підтвердили і не спростували інформацію про угоду з кримським підприємством.
Як повідомлялося, в кінці березня 2014 роки так званий «Госсовет Крыма» «націоналізував» 131 компанію агропромислового комплексу, серед яких державні Інститут виноградарства і вина «Магарач» (з агрофірмою і заводами), НВАО «Масандра», до складу якого входять Головний завод і дев’ять радгоспів-заводів, і завод шампанських вин «Новий Світ».
У липні 2014 року об’єднання було внесено в санкційні списки ЄС. У грудні 2015 року – під санкції США.
У жовтні 2014 року кримські «влади» передали держконцерн «Національне виробничо-аграрне об’єднання «Масандра» Управлінню справами президента РФ.
В кінці грудня 2015 року «Массандра» почала розпродаж унікальних колекційний вин всесвітньо відомого підприємства.
За підрахунками Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), Росія незаконно конфіскувала в окупованому Криму 4575 українських державних і приватних об’єктів нерухомості.
Прокуратура АРК призначила судово-економічну експертизу, щоб встановити розмір збитку, який був заподіяний незаконним захопленням державного майна в окупованому Росією Криму. Її результати будуть використані в якості доказів, як в національних судах, так і Міжнародному кримінальному суді.
Україна направила до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі інформаційне повідомленняпро факти незаконного привласнення Росією державного і приватного майна в окупованому Криму. Ця інформація була зібрана прокуратурою АРК спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).