Рішення про переведення Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі з Одеси до Херсону призведе до втрати комунікації з міжнародним співтовариством, яка є головним інструментом впливу України на Російську Федерацію.
Про це Віталій Набухотний, юрист Регіонального центру прав людини заявив у ефірі програми “Питання національної безпеки” (проект Центра журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), коментуючи рішення керівництва Національної поліції про переведення ГУ НПУ в АР Крим та Севастополі до Херсона.
Утримувати кримські главки правоохоронних органів, які працюють з міжнародним співтовариством, краще було б безпосередньо в Києві, вважає Набухотний.
“В Києві більше можливостей у правоохоронних органів, які працюють з міжнародним елементом в питанні Криму чи Донбасу, тому що це постійна робота з представниками іноземних держав, з міжнародними організаціями і, звичайно, в контексті комунікації з міжнародним співтовариством. Очевидно, що знаходитися в Києві є набагато доречнішим, ніж знаходитися в місті Херсон”, – вважає юрист.
Київська дислокація кримського главку нацполіції була б зручнішою й для представників Міжнародного кримінального суду, каже Набухотний.
“Коли приїжджають представники Міжнародного кримінального суду, їм цікаво поспілкуватися, наприклад, з воєнною прокуратурою про події, які відбуваються на Донбасі. І коли вони їдуть в Київ, вони одразу розуміють, що вони не тільки можуть поспілкуватися про ситуацію на Донбасі, а й про Майдан, і про Крим”, – вважає Набухотний.
Юрист підтримує думку про те, що кримські главки мають базуватися в Києві, а їхні відділи чи управління – працювати на території Херсонської області, поблизу Криму.
Раніше Віталій Набухотний повідомив, що у Міжнародному кримінальному суді (МКС) можуть розглянути питання відкриття офіційного розслідування по ситуації в Україні вже у 2019 році.