Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2019» (Sea Breeze-2019) відбудуться на початку липня 2019 року. Вперше за історію цих багатонаціональних маневрів, крім північно-західної частини Чорного моря вони пройдуть також і на Дунаї.
Про це Центру журналістських розслідувань повідомили в Державній прикордонній службі України.
Як зазначили у відомстві, в Одесі пройшла конференція з підготовки навчань «Сі Бриз-2019». За участі офіцерів Регіонального управління морської охорони Держприкордонслужби до їх плану було включено 9 одиниць корабельно-катерного складу Морської охорони, гелікоптери та 2 літаки і заходи за участі підрозділів спеціального призначення.
Цього року «Сі Бриз-2019» вже традиційно передбачатиме виконання завдань за стандартами НАТО на морі, суші, повітрі та під водою. Територіально дії відбуватимуться в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях та в північно-західній частині Чорного моря.
У морському компоненті заплановані артилерійські стрільби, висадки оглядових груп та багато інших вправ, суть завдань яких не розголошується, оскільки залишається актуальним режим «вільної гри» (free play), в якому раптові завдання будуть надходити від багатонаціонального штабу навчань.
«Певною новацією цьогорічних навчань стане відпрацювання річкового елементу. За легендою ворожі елементи намагатимуться заблокувати вихід до моря із найбільшої водної артерії Європи – річки Дунай. Корабельно-катерний склад Морської охорони отримає завдання забезпечення супроводження транспортних цивільних суден річкою та їх вільний прохід через гирло Дунаю до Чорного моря. В даному навчальному елементі будуть задіяні виключно сили Держприкордонслужби, зокрема Морської охорони», – наголосили у відомстві.
Планом навчань передбачено нарощування натренованості персоналу спеціальних підрозділів, в тому числі й з їх висадкою на захоплені об’єкти з повітря. А в спеціалізованих водолазних тренінгах вперше візьмуть участь представники загону «ДОЗОР» (Десятий Окремий Загін Оперативного Реагування – ред.), які мають відповідну спеціалізацію.
Крім того, вказали у Держприкордонслужбі, персонал Морської охорони пройде навчання на курсах оглядових груп, де буде можливість обмінятися досвідом із грецькими колегами. На курсах з боротьби за живучість надводного корабля від турецьких партнерів буде представлено сучасне обладнання та засоби його ефективного застосування.
Нагадаємо:
- Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться щорічно з 1997 року відповідно до «Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України» від 1993 року. Вони проводяться з метою підготовки та нарощення бойової готовності ВМС України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн.
- У липні 2018 року в Одеській, Миколаївській областях України і північно-західній частині Чорного моря завершилися українсько-американські багатонаціональні навчання «Сі Бриз–2018», в яких брали участь військовослужбовці і техніка 19 країн.