В Україні буде продовжена заборона на доступ до раніше заборонених російських соціальних мереж. Також в країні не планують змінювати нинішні мовні квоти в ЗМІ.
Про це в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» заявив міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський.
Він зазначив, що виступає проти відновлення доступу до російських соцмереж, термін заборони до яких закінчується навесні.
«Я вважаю, що треба продовжувати заборону, тут навіть немає ніякої дискусії … Будемо ініціювати. Обов’язково», – сказав Бородянський.
Він також підкреслив, що сьогодні для України інформаційна безпека є «найважливішим елементом безпеки країни і її збереження». «Тому що проти нас діє потужна машина, російська машина дезінформації діє постійно, кожен день», – зазначив міністр.
Він додав, що в Україні не будуть змінюватися мовні квоти, а Мінкультури не ініціюватиме перегляд закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
«Я не вважаю, що це необхідно сьогодні. Міністерство не буде цього ініціювати … Ми не будемо ініціювати перегляд закону про мову», – вказав Бородянський.
Нагадаємо:
- 15 травня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ №133/2017 «Про введення в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким до санкційного списку України були внесені, зокрема, російські соціальні мережі і пошукові сервіси. Доступ до них на території України був заблокований терміном на три роки.
- 23 травня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон, який встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від загального обсягу мовлення. 6 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон про збільшення частки української мови в ефірі. 13 жовтня закон набув чинності.
- Згідно з законом передачі, фільми й новини, виконані українською мовою, мають становити не менш ніж 75% загальної тривалості передач і фільмів у кожному із проміжків часу між 07:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00. Телерадіокомпанії місцевої категорії мовлення мають транслювати не менш ніж 50% ефіру українською мовою. При цьому під квоти не потрапляють передачі та фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх достатньо субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту. Закон також передбачає, що частка програм новин на телебаченні має становити 75%.