Суд Гааги відхилив апеляцію захисту Пулатова і не дозволив розсекретити 12 свідків у справі MH17

Новини
Суд у справі про катастрофу «Боїнга» рейсу MH17 Фото: Twitter CourtMH17

Окружний суд Гааги відмовив захисту обвинуваченого росіянина Олега Пулатова у розкритті осіб 12 свідків у справі про катастрофу літака Малазійських авіаліній рейсу MH-17. Щодо ще одного свідка суд вирішив, що анонімний статус він отримав з порушенням процедури.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на пресслужбу суду.

23 квітня Окружний суд Гааги відхилив скаргу сторони захисту обвинуваченого громадянина РФ Олега Пулатова, адвокати якого намагалися довести, що свідки у справі отримали анонімний статус з порушенням процедури.

Слідчий суддя зберіг анонімність 12 з 13 свідків. Суд постановив, що існують загрози, зважаючи на які, свідки не хотіли давати покази. Це означає, що особи 12 людей надалі будуть приховуватися.

Однак суддя вирішив, що один зі свідків отримав анонімний статус з порушенням. У повідомленні суду не зазначено, яким чином цей свідок надалі буде брати участь у процесі і чи братиме взагалі участь.

Олег Пулатов Фото: bellingcat.com

Як повідомлялось, 9 березня у Гаазі (Нідерланди) почалися відкриті судові слухання у справі про збиття літака Малазійських авіаліній рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, розслідування якої веде міжнародна слідча група (JIT).

Прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення у вбивстві 298 пасажирів і членів екіпажу рейсу MH17 трьом росіянам і одному українцю. Заочно перед судом предстали колишній полковник ФСБ РФ Ігор Гіркин (Стрєлков), на момент катастрофи «Боїнга» він обіймав посаду голови «збройних сил» так званої «ДНР»; колишній підполковник російських ВДВ Олег Пулатов (позивні «Гюрза» і «Халіф»), в момент катастрофи він був командиром 2-го відділу «ГРУ ДНР»; росіянин Сергій Дубинський (Хмурий), в липні 2014 року він очолював «ГРУ ДНР», повністю або частково підконтрольне російському ГРУ і громадянин України Леонід Харченко (Крот).

Росіянин Олег Пулатов юридично присутній на слуханнях – його інтереси представляє команда адвокатів.

24 березня в умовах пандемії коронавірусу Окружний суд Гааги призупинив слухання у справі до 8 червня. Однак 23 квітня розгляд було відновлено.

Нагадаємо: 

  • 7 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили, що дійшли до висновку про те, що пасажирський лайнер рейсу МН17 збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
  • СБУ встановила понад 150 причетних до транспортування комплексу «Бук» у катастрофі Boeing 777 рейсу MH17.
  • У міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) є очевидець запуску ракети, яка збила малайзійський Boeing-777 рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, заявив керівник слідчої групи Фред Вестербеке.