Ухвалення резолюції щодо мілітаризації Криму допоможе продовжити міжнародний тиск на РФ – Поночовний

Новини
Ігор Поночовний, керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Фото: investigator.org.ua

Керівник прокуратури АРК і міста Севастополя Ігор Поночовний вітав прийняття Генасамблеєю ООН резолюції по мілітаризації Криму. І заявив, що це рішення є важливим внеском для продовження міжнародного тиску на РФ.

«Це важливий внесок в продовження міжнародного тиску на Російську Федерацію, оскільки держава-окупант активно здійснює мілітаризацію Кримського півострова і нарощує військові потужності в Чорному морі. Серед іншого, резолюція також закликає Російську Федерацію припинити військову пропаганду серед дітей, головною метою якої є проведення подальших незаконних призовних компаній в ряди Збройних сил Росії», – зазначив Поночовний.

«Нами зафіксовані численні протиправні факти впровадження так званого «військово-патріотичного виховання», згідно з яким частиною освіти молодшого покоління стали основи військової підготовки та навички поводження зі зброєю. Російська влада формує «моду на війну», культ насильства і ненависть до незгодних з положеннями «русского мира», – зазначив Ігор Поночовний.

За його словами, нова резолюція також доповнена положеннями про російську призовну компанію, яка здійснюється на півострові.

«За допомогою проведення незаконних призовних компаній в Криму, держава-окупант також реалізує політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення півострова, оскільки громадяни України, які не бажають проходити службу в ЗС РФ, зазнають кримінальних переслідувань та змушені покидати півострів для їх уникнення. Таким чином, окупаційна влада забезпечує здійснення насильницького переміщення громадян України з території півострова. Нам відомо про щонайменше 140 «кримінальних справ», порушених окупаційними «правоохоронцями» проти кримчан, які відмовилися від проходження служби», – підсумував керівник прокуратури автономії.

Генеральна асамблея ООН підтримала проект посиленою резолюції України про російську мілітаризацію окупованого Криму. Документ підтримали понад 60 країн-учасниць.

9 грудня 2019 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» із закликом до Росії вивести свої війська з окупованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

18 грудня 2019 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про захист прав людини в незаконно окупованому Росією Криму. Це вже четвертий подібний документ Генасамблеї ООН, при цьому в ньому вперше для визначення ситуації на півострові застосований термін «агресія».

Читайте також Ігор Поночовний: Потрібна юридична відповідальність за порушення санкційного режиму щодо Криму

  • Мілітаризація свідомості дітей у Криму напряму пов’язана з темою незаконного призову до лав Збройних Сил РФ. Це поступовий процес перевиховання неповнолітніх громадян України у Криму у громадян Росії, які готові померти, захищаючи країну-окупанта зі зброєю в руках. За даними Кримської правозахисної групи за всі роки окупації до лав ЗС РФ призвали щонайменше 18 000 жителів Криму віком від 18 років і старше. За цей період за ухиляння від служби в ЗС РФ набули чинності як мінімум 83 вироки, писала Ірина Сєдова, аналітик Кримської правозахисної групи.
  • Російський щорічний комплекс пропагандистських заходів до річниці перемоги у «Великій вітчизняній війні» отримав влучну народну назву «побєдобєсіє». Він не оминає нікого, зокрема, й наймолодших українських громадян в окупованому Росією Криму. Розповімо вам про один зразок «святкової» воєнної пропаганди РФ серед малолітніх.
  • Детальніше – в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Бац – артилерія!»: Побєдобєсіє для кримських малят