Що Україна готує до Саміту Кримської платформи?

Сюжети

Саміт глав держав та урядів, який відбудеться у Києві 23 серпня, запустить роботу Кримської платформи – міжнародного майданчика з деокупації Криму. Однак саме Україна має в першу чергу продемонструвати готовність до деокупації і реінтеграції окупованого півострова – не на словах, а на практиці. Але з практикою в Україні поки не все гаразд.

Для деокупації потрібно збільшення санкційного тиску на державу-окупанта. Однак санкційний механізм, прописаний в українському законодавстві, повільний та незграбний. Для деокупації потрібна економічна ізоляція окупованого півострова.

Натомість, в Україні вже сьомий рік діє закон про Вільну економічну зону “Крим”, який дозволяє українським олігархам вести бізнес у Криму. Для деокупації потрібна чітка візія – як саме відбуватиметься реінтеграція Криму в економічне, політичне, соціальне та громадянське поле України після того, як Росія прибере звідти своє військо та адміністрацію. Але проєкту концепції реінтеграції громадськість ще не бачила. Між тим, часу до саміту лишилося небагато.

Вже у липні Верховна Рада йде на канікули, та й у травні забагато святкових днів. Чи встигнуть депутати за неповні чотири місяці роботи надолужити те, на що не спромоглися за останні сім років? Хто переможе у змаганні – невблаганний час чи депутатська завзятість – ми побачимо у наступні місяці. Головне – аби жертвою цих перегонів не став здоровий глузд та якість законотворчої роботи, а саміт Кримської платформи не перетворився на черговий захід для галочки. Бо ця галочка вийде нам дуже дорого.

Сюжет Євгенія Лешана, Центр журналістських розслідувань.