У Росії суд 17 травня розгляне апеляцію на вирок українському активісту з Криму Олегу Приходьку

Новини
Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: crimean-solidarity.org

У Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) 17 травня розгляне апеляційну скаргу захисту на вирок Південного окружного військового суду (Ростов-на-Дону), за яким український активіст з окупованого Криму Олег Приходько був засуджений до 5 років позбавлення волі за нібито «підготовку терористичного акту, виготовлення та незаконне зберігання вибухових речовин».

Про це громадському руху «Кримська солідарність» повідомив адвокат політв’язня Назім Шеіхмамбетов.

Захисник зазначив, що буде представляти інтереси українського активіста по відеоконференцзв’язку з «Кримського гарнізонного військового суду». Судова колегія розгляне скарги в Апеляційному військовому суді міського округу Власіха Московської області.

Крім скарг боку захисту, адвокат припускає, що суд також вивчить апеляцію обвинувачення, яке теж вимагає перегляду рішення Південного окружного військового суду і збільшення терміну ув’язнення Олегу Приходьку до 11 років позбавлення волі, як спочатку і вимагав прокурор.

«З практики – вони одночасно розглядаються, поетапно. І потім вислуховуються доводи сторін, приймаються судом рішення», – розповів Шеіхмамбетов.

Нагадаємо:

  • 3 березня 2021 року суддівська колегія Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону засудила українського активіста Олега Приходька до 5 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Перший рік свого терміну він повинен буде провести у в’язниці – колонії з найсуворішим режимом, де ув’язнені весь час утримуються в камерах. Крім того, Приходьку призначений штраф в розмірі 110 тисяч рублів (близько 42 тисяч гривень).
  • МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із оголошенням російським судом незаконного вироку громадянину України Олегу Приходьку за сфабрикованими обвинуваченнями в «підготовці терористичного акту, виготовленні і незаконному зберіганні вибухових речовин».
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Приходька політичним в’язнем.