Міносвіти затвердило порядок прийому абітурієнтів з Криму і Донбасу до закладів вищої та профосвіти

Влада
Фото: investigator.org.ua

Міністерство освіти і науки України затвердило порядок прийому абітурієнтів, які мешкають на тимчасово окупованих територіях АР Крим та Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, для організації вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Про це повідомляє міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Зазначений Порядок дозволить реалізувати право на освіту українців, які проживають на тимчасово окупованих РФ територіях України», – йдеться у повідомленні.

Організацію роботи зі вступниками здійснюють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», створені на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти. Вони працюватимуть з 7 червня до 24 вересня 2021 року.

«Громадяни, які проживають на ТОТ, мають право на здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти та на здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової середньої або повної загальної середньої освіти. Також вступники можуть подавати документи на місця, що фінансуються за кошти державного бюджету або за кошти фізичних та юридичних осіб», – повідомили у Мінреінтеграції.

Відповідно з Порядком, вступ для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) за кошти державного бюджету здійснюється в два етапи:

  • документи від заявника приймаються до 12:00 години 20 липня, вступні іспити проводяться до 20 липня, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 години 20 липня, а зарахування проводиться не пізніше 15:00 години 23 липня;
  • документи від заявника приймаються до 12:00 години 20 вересня, вступні іспити проводяться до 21 вересня, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 години 22 вересня, а зарахування проводиться не пізніше 15:00 години 24 вересня.

Вступ для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової середньої освіти за кошти державного бюджету здійснюється в два етапи:

  • документи від заявника приймаються до 18:00 години 13 липня, вступні іспити проводяться до 24 липня, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 години 27 липня, а зарахування проводиться не пізніше 18:00 години 31 липня;
  • документи від заявника приймаються до 12:00 години 20 вересня, вступні іспити проводяться до 21 вересня, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 години 22 вересня, а зарахування проводиться не пізніше 15:00 години 24 вересня.

Вступ для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за кошти державного бюджету здійснюється в два етапи:

  • документи від заявника приймаються до 18:00 години 26 липня, вступні іспити проводяться до 2 серпня включно, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 години 5 серпня, а зарахування проводиться не пізніше 12:00 години 7 серпня;
  • документи від заявника приймаються до 12:00 години 20 вересня, вступні іспити проводяться до 21 вересня, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 години 22 вересня, а зарахування проводиться не пізніше 15:00 години 24 вересня.

Заявник, який не проходить у освітньому центрі річне оцінювання та державну підсумкову атестацію, подає до закладу вищої/фахової передвищої освіти документ про базову середню або повну загальну середню освіту державного зразка, складає вступні іспити з предметів, визначених Правилами прийому закладу вищої або фахової передвищої освіти.

Зарахування заявників на основі базової середньої освіти або повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення відбувається в межах встановлених квот (Квота 2) за конкурсом, відповідно до конкурсного балу заявника у строки, встановлені Умовами прийому.

Зарахування заявників здійснюється:

  • на денну форму здобуття освіти на основі повної загальної середньої освіти для здобуття вищої освіти або на основі базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти для здобуття фахової передвищої освіти за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 24 вересня;
  • на заочну форму здобуття освіти на основі базової середньої освіти або повної загальної середньої освіти за кошти державного бюджету – не пізніше 15 вересня.

Нагадаємо:

  • В 2021 році Мінреінтеграції планує запустити пілотний проєкт, який передбачає проведення курсів з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з ТОТ зі стипендіальним забезпеченням.
  • 21 квітня 2021 року Кабмін України затвердив бюджетну програму, яка передбачає виділення 130 млн грн на реінтеграцію молоді з окупованих Донбасу та Криму. Зокрема кошти будуть спрямовані на підготовку і проведення безоплатного навчання на курсах з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з тимчасово окупованих територій України.