Кримськотатарський ресурсний центр представив класифікацію осіб, відповідальних за порушення прав людини в окупованому Криму, до якої увійшли 166 осіб.
«За допомогою цієї класифікації ми ставимо завдання систематизувати саме тих осіб, які причетні до порушення прав людини в Криму у вигляді класифікації для того, щоб можна було чітко розуміти, які категорії осіб скоюють злочини стосовно наших громадян на окупованих територіях», – сказав голова кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.
До списку, зокрема, увійшли 60 співробітників Федеральної служби безпеки РФ, десять співробітників Міністерства внутрішніх справ РФ, п’ять співробітників Федеральної служби виконання покарань, 21 співробітник прокуратури, 28 суддів, секретарі суду, 15 експертів, двоє адвокатів за призначенням і двоє інших посадових осіб.
Барієв додав, що наразі до списку входять 166 осіб, але вже можна позначити майже 300 осіб, якими він буде доповнений. За його словами, вже з п’ятниці з класифікацією можна буде ознайомитися на сайті Кримськотатарського ресурсного центру у вигляді діаграми російською, українською, кримськотатарською та англійською мовами. Він наголосив, що завданням списку є надання публічності цим особам.
Голова Кримськотатарського ресурсного центру зазначив, що список оформлятимуть відповідно до законних аналогів «Акта Магнітського», для того щоб країни, у яких є такі законні аналоги, могли застосувати санкції щодо цих осіб.
Окрім того, розповів він, метою є більш системне налагодження взаємин із прокуратурою Криму та національною поліцією України щодо Криму для системної і чіткої роботи.
«Отже, ми сподіваємося, що не тільки ми говоритимемо або показуватимемо, хто є жертвою порушення прав людини у Криму, але ми, зокрема, сприятимемо, щоб ті особи, які сьогодні порушують права людини, маючи так звані посадові функції, скоюють злочини, щоб і вони знали про те, що ми за ними спостерігаємо, ведемо моніторинг, працюємо з різними міжнародними та українськими компетентними органами для того, щоб ці люди розуміли, що вони ніколи не втечуть від правосуддя», – резюмував Барієв.
У період з 2017 по 2020 роки в окупованому Криму зафіксовано 4950 основних порушень прав людини. Більшість порушень стосуються права на справедливий суд, свідчить дослідження Кримськотатарського ресурсного центру.
США опублікували доповідь про ситуацію з правами людини в окупованому РФ Криму. Як повідомляє Держдеп США, російська окупаційна влада піддає кримських татар і етнічних українців фізичному насильству, тортурам і жорстокому або такому, що принижує гідність, поводженню. США отримували безліч повідомлень про те, що в Криму принижують людей, які виступають проти окупації, і використовують каральне психіатричне ув’язнення для тиску на бранців.
- 18 листопада третій комітет 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН підтримав проєкт, вже п’ятої поспіль, оновленої і посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна» із закликом посилити міжнародний тиск на Росію з метою змусити її виконувати свої міжнародні зобов’язання як держави-окупанта щодо дотримання прав людини у Криму.
- Генеральна асамблея ООН 16 грудня ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.Документ констатує, що РФ не виконує міжнародні зобов’язання у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права. Зазначається, що рівень дотримання прав людини в Криму після його окупації Росією значно знизився також через те, що РФ є учасницею меншої кількості відповідних міжнародних договорів, ніж Україна.
- Також у резолюції Генасамблея ООН наголошує, що Росія використовує пандемію COVID-19 для запровадження невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема шляхом залучення ФСБ.