Окупанти знищують екосистему Криму, руйнуючи гори, кар’єрів стало в рази більше – правозахисник

Новини
Фото: VK !МЕГАНОМ - SOS!

Окупанти у Криму знищують місцеву екосистему, руйнуючи гори. В Криму було 100 кар’єрів, а стало в рази більше. Окупанти не звертають уваги на те, як це впливає на екосистему, і знищують її, руйнуючи гори.

Про це в інтерв’ю LB.ua заявив правозахисник із Криму, ветеран кримськотатарського національного руху, один із ініціаторів створення «Кримської солідарності» Абдурешит Джеппаров.

«Гаразд, уже будують дорогу. Але хоча б не чіпали наші гори. Так, гори в Криму не такі високі, але вони дуже красиві і по-своєму унікальні. Але ні. Під час будівництва доріг зривають породу з гір. Відгризають бульдозерами шматки, щоб пустити їх на гравій. Кидають туди найпотужнішу техніку, гризуть-гризуть, і в кінцевому підсумку немає гори. Змінюється рельєф Криму, змінюється роза вітрів. Є такі об’єкти, як Меганом. Це (був) унікальний півострів, заповідник. І там зараз будівництво цілого міста-супутника – Судака. Займається цим проєктом Медвєдєв. Огородили величезну територію, там дуже великі гроші. Хто працює на спецтехніці, отримує за 2 -3 дні більше, ніж на інших об’єктах платять за місяць. Ми розуміємо, що коли розпочнеться будівництво міста, буде використаний місцевий матеріал. Знову підуть наші гори та ліси під знищення. Росіяни покажуть картинку, що ось вони що велике спорудили. Але ціна для Криму буде дуже висока – потім не відновиш ні гори, ні екологію», – підкреслив Джеппаров.

Абдурешит Джеппаров Фото: lb.ua

Також читайте розслідування ЦЖР Меганом: зраджений заповідник

У Офісі генпрокурора та прокуратурі АРК і Севастополя вказують на необхідність посилити протидію неправомірному використанню об’єктів навколишнього природного середовища, культурних цінностей, незаконному веденню господарської діяльності в незаконно окупованому Росією Криму.

Нагадаємо:

  • Головне управління Національної поліції в АРК і Севастополі відкрило і розслідує кримінальну провадження за фактом забруднення Чорного моря через видобуток токсичного піску в районі Нижньо-Чурбашского хвостосховища окупованій Керчі, де зберігалися отруйні відходи підприємства «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат».
  • В серпні 2019 року міністерство з питань тимчасово окупованих територій України повідомило, шо в окупованому Криму збільшилася площа видобутку токсичного піску з дамби Нижньо-Чурбашского і Верхньо-Чурбашского хвостосховищ, де зберігалися отруйні відходи підприємства «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат».
  • 14 травня 2020 року президент України підписав указ про введення в дію нових санкцій щодо юридичних та фізичних осіб РФ. У нових санкційних списках РНБО України опинились 23 культурних і наукових установ Росії, а також 38 російських і кримських телеканалів, радіо і медіаресурсів. Санкції терміном на 3 роки ввели проти низки відомих російських музеїв, університетів, наукових установ та громадських організацій. Серед них – Ермітаж, Музей мистецтв імені Пушкіна, Московський державний університет імені Ломоносова, «Російське географічне товариство» та Інститут археології Російської академії наук. Крім того, під санкціями також виявилися наукові, культурні та освітні організації, що працюють в окупованому Криму.
  • 22 жовтня 2020 року МЗС України заявило рішучий протест Росії у зв’язку з проведенням археологічних розкопок, що здійснюються в межах так званого проєкту «Кримська війна» на території Альмінської долини та в Севастополї із грубим порушенням норм міжнародного права і законодавства України.