Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat повідомила 13 листопада, що на початку цього тижня буде опубліковане розслідування щодо «вагнергейту» — затримання в липні 2020 року у Білорусі групи з понад 30 росіян, причетних до так званої «приватної військової компанії Вагнера».
«На початку наступного тижня буде опубліковано наш довгоочікуваний звіт про «Вагнергейт», у якому буде надано деталі того, що призвело до арешту 33 ймовірних російських найманців у Білорусі в липні 2020 року», — написано в повідомленні групи.
Early next week our long awaited «Wagnergate» report will be published, providing details of what led to the arrest of 33 suspected Russian mercenaries in Belarus in July 2020.
— Bellingcat (@bellingcat) November 13, 2021
Повідомляється, що розслідування містить понад 11 000 слів і базується на інтерв’ю з особами, причетними до операції та величезній кількості документальних доказів, які можна порівняти із заявами президента України та його команди.
Нагадаємо:
- У ніч на 29 липня спецслужби Білорусі затримали в санаторії під Мінськом групу з 32 громадян РФ, причетних до діяльності ПВК «Вагнер», яка брала участь в російсько-українській війні на Донбасі і в бойових діях в Сирії в інтересах РФ. Олександр Лукашенко терміново зібрав засідання Ради безпеки, на якому доручив терміново звернутися «до відповідних структур РФ, щоб вони пояснили, що відбувається».
- Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов стверджуэ, що секретну операцію СБУ та ГУР МО по затриманню бойовиків ПВК «Вагнер» провалили через витік інформації з України, «найбільш ймовірно, з тих кіл, які працюють на зближення з РФ ціною будь-яких поступок, і мають доступ до цілком таємної інформації найвищого допуску».
- Білорусь передала Росії раніше затриманих під Мінськом бойовиків приватної військової компанії «Вагнер». В офісі президента України висловили жаль з цього приводу, а секретар РНБО України Олексій Данилов назвав рішення білоруської влади не дружнім кроком щодо України, яка зібрала докази участі цих найманців у війні на Донбасі.
- Міжнародна організація Bellingcat працює над розслідуванням з приводу підготовки українськими спецслужбами спецоперації із захоплення найманців російської приватної військової компанії «Вагнер» і її зриву на фінальному етапі.
- Офіс президента України намагався залучити керівництво служби зовнішньополітичної розвідки Великої Британії MI-6, щоб не допустити виходу фільму-розслідування Bellingcat про зрив спецоперації із затримання бойовиків ПВК «Вагнер».