Також НАТО не будуть відправляти в Україну свої війська.
Про це Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час брифінгу за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн блоку у Брюсселі, передає «Дзеркало тижня».
«Що стосується безпольотної зони. Це було згадано. Водночас союзники погоджуються, що літаки НАТО не мають діяти над українським повітряним простором або війська НАТО — діяти на території України», — сказав Столтенберг.
За його словами, такий крок зі сторони НАТО призвів би до початку повномасштабної війни в Європі.
«Наша оцінка полягає в тому, що ми розуміємо відчай, але ми також вважаємо, що якби це зробили, ми прийдемо до повномасштабної війни в Європі, залучення набагато більшої кількості країн, що призведе до набагато більшого людського страждання. Це причина, з якої ми ухвалюємо це болісне рішення — запровадити сильні санкції, надавати значну підтримку, збільшувати підтримку, але водночас не залучати війська НАТО безпосередньо до конфлікту в Україні ні на землі, ні у повітряному просторі», — сказав Столтенберг.
Він заявив, що головна мета НАТО — не допустити, щоб ця війна вийшла за межі України.
Петиція до НАТО про впровадження безпольотної зони над Україною набрала необхідний для розгляду мільйон голосів. Збір було розпочато 26 лютого, на другу добу повномасштабного вторгнення Росії до України. Підписи під петицією поставили 1 022 463 українці.
Закриття неба не дозволить Росії здійснювати руйнівні ракетні удари, бомбардування чи проводити масштабні десантні операції з використанням літаків і вертольотів. Від подальшої руйнації буде захищено військову і цивільну інфраструктуру, дитячі садочки й лікарні, АЕС і хімічні підприємства тощо. Безпольотна зона допоможе захистити житлові мікрорайони й зберегти тисячі життів.
24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.
О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.
Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.
Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.
Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:
YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm
Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/
Telegram: https://t.me/investigatorua
Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa
Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня.