Україна представила адаптовану Річну національну програму щодо подальшого реформування за вимогами НАТО на засіданні Ради України-НАТО 29 листопада, союзники її погодили.
Про це повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
“Я вражений реформами, які здійснює Україна. Ми погодили робочу програму та структуру, щоби бути впевненими у проведенні реформ”, – цитує його Європейська правда.
Про затвердження програми повідомляє також офіційна заява Ради України-НАТО: “НАТО і Україна вже працюють і приймають рішення разом, в тому числі щодо оперативної сумісності, енергетичної безпеки, інновацій, кіберзахисту і стійкості”.
Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України під головуванням віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної схвалила проєкт адаптованої Річної національної програми на 2024 рік для представлення НАТО.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба після засідання Комісії Україна-НАТО в Брюсселі заявив, коментуючи заяву генсека НАТО Єнса Столтенберга про розробку багаторічної програми підтримки України, яка допоможе їй зблизитись із НАТО, що йдеться не про ПДЧ.
- 5 липня 2023 року представник Білого дому заявила, що країни-члени НАТО ухвалять рішення про членство України, коли вона «відповідатиме всім вимогам і проведе необхідні реформи». У МЗС відреагували та закликали Захід реформувати своє ставлення до Росії.
- Україна хоче отримати політичне рішення щодо підтримки вступу після війни. Генсек НАТО Єнс Столтенберг сподівається, що лідери країн-членів НАТО підтвердять, що Україна приєднається до НАТО.
- Крім того, Україна потребує чітких гарантій безпеки від Заходу, які зафіксують на папері. Як заявляв президент Зеленський, Україна хоче отримати їх на період, доки вона не стане повноправним членом Альянсу.