Зеленський увів у дію рішення РНБО про Стратегію морської безпеки України

Влада
Черное море

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про Стратегію морської безпеки.

У своєму вечірньому відеозверненні він наголосив, що документ враховує зміни у сфері безпеки.

«І сьогодні ж я підписав указ, який вводить у дію рішення РНБО щодо нової Стратегії морської безпеки України. Цей документ враховує зміни й новації у сфері безпеки, які ми забезпечили, зокрема, у Чорному морі, у розвитку наших сил», — розповів президент.

За його словами, стратегію Україна хоче реалізувати спільно з партнерами. Найближчим часом президент обговорить з ними її деталі.

Минулого року тодішній секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що мета стратегії полягає в тому, щоб зробити Україну морською державою.

У її рамках можливості України щодо стримування агресії на морі хочуть посилити. Також планується побудувати збалансовані ВМСУ.

Як вказує керівник Моніторингової групи санкцій і свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко у Facebook, перша версія документа була вже затверджена РНБО України в Харкові 11 лютого 2022 року на виїзному засіданні РНБО – за два тижні до початку повномасштабного наступу військ РФ.

“Всім тим, хто вклав свої знання, ідеї, енергію та сподівання в в цей документ здавалося б, треба заспокоїтись і чекати на “після війни”. Ні, це було б помилкою. Тому ці самі “всі” – діючі та колишні військові з чималими погонами, командування ВМС України, державні службовці високих рангів з різних будівель “Печерських пагорбів” і рядові апаратні працівники, народні депутати, неурядові експерти – всі, хто на повному серйозі бачить Україну морською державою, а не державою у моря, не заспокоїлись. Більше того, впевнений, що розробка ще 1-ї версії Стратегії морської безпеки, а до того – ще й Стратегії розвитку ВМС України, ті думки, ідеї та іноді доволі запальні дискусії, що супроводжували цей процес, вони вже були в головах тих, хто планував і керував тим, що зараз на Заході іноді називають “українською перемогою на морі”. Тому що професіоналам зрозуміло – не можна без стратегії. І саме тому в умовах війни. коли і президенту і РНБО є чим зайнятися, з’явилася оновлена версія “Стратегії морської безпеки”.

Зауважу, що цей документ розпочався тому, що державні люди підтримали ініціативу недержавної експертної спільноти (кількох конкретних людей, особливо одного “морського фанатика” з чисто українським чоловічим ім’ям, жіноча версія якого зараз стріляє по ворогу на великі відстані).

А надалі в процесі роботи і бескінечних версій та суперечок склався навіть такий собі цікавий змішаний колектив “морських лобістів”. І він вже працює над першочерговими законодавчими актами і планом реалізації Стратегії”, – пише Клименко.