Чотири тисячі рублів за статтю. Пропагандиста окупантів Геннадія Шелестенка з Херсона заочно засудили до десяти років тюрми з конфіскацією майна

Влада
Геннадій Шелестенко, колаборант. Фото з окупаційних пабліків
Геннадій Шелестенко, колаборант. Фото з окупаційних пабліків

Херсонський міський суд заочно визнав винним у колабораційній діяльності 58-річного херсонця, російського пропагандиста Геннадія Шелестенка. Він займався інформаційною діяльністю у співпраці з державою-агресором і її окупаційною адміністрацією.

Центр журналістських розслідувань повідомляє про це з посиланням на щойно оприлюднений вирок суду.

Суд встановив, що херсонець Шелестенко Геннадій Олександрович навесні 2022 року працював на російське пропагандистське інтернет-видання «Политнавигатор». 

12 квітня 2022 року він надіслав для публікації статтю №»40 дней гибели Херсонской самообороны: урок, одурманенный Бандерой» про розстріл російськими окупантами учасників територіальної оборони Херсона в Бузковому парку. 15 квітня 2022 року надіслав для публікації іншу статтю, де вихваляв російських загарбників – «Херсон: ситуация в городе не такая радужная, как рисует официоз». За обидві публікації 20 квітня 2022 року Геннадій Шелестенко отримав гонорар – 8 тисяч російських рублів.

25 квітня 2022 року він надіслав для публікації на сайті «Политнавигатор» ще одну статтю, де негативно характеризував Збройні Сили України і описував російських окупантів як «визволителів». Судово-лінгвістична експертиза встановила, що публікації Шелестенка виправдовують агресію РФ проти України.

Про злочинні дії Шелестенка в суді розповіли також свідки. За словами однієї з них, мешканці тимчасово окупованого Херсона самотужки вивозили тіла загиблих у Бузковому парку для поховання. Це знімав на відео Геннадій Шелестенко, потім ці відео з’являлись на окупаційних інтернет-сайтах. 

«Влітку 2022 року Шелестенку запропонували роботу журналістом у Криму, на що він погодився. У вересні того ж року він із дружиною та дітьми виїхав з Херсона і більше до міста не повертався. Під час тимчасової окупації Херсона Геннадій Шелестенко працював пліч-о-пліч з представниками окупаційної влади і постійно відвідував захоплену будівлю Херсонської облдержадміністрації», – розповіли свідки.

За словами інших свідків, Геннадій Шелестенко брав участь у проросійських мітингах у Херсоні, а в квітні 2022 року намагався підпалити місце масового розстрілу херсонців росіянами у Бузковому парку. Крім того, Шелестенко неодноразово погрожував іншим херсонцям і розповідав, що «України тут більше не буде».

За скоєні злочини суд визнав Геннадія Шелестенка винним у колабораційній діяльності за ч. 6 ст. 111-1 КК України. Вирок – десять років позбавлення волі з конфіскацією майна. Додатково Шелестенку заборонено обіймати посади в органах влади протягом 15 років. Він має сплатити 11,3 тисячі гривень за проведену судом експертизу.

Суд ще не набрав законної сили.

Раніше Геннадій Шелестенко потрапив під санкції Японії

  • Як писав ЦЖР, Державне бюро розслідувань заочно повідомило про підозри в дезертирстві трьом прикордонникам, які втекли 24 лютого 2022 року з місця несення служби на Херсонщині: 27-річному Богдану Хмельницькому, 24-річному Андрію Саніну і 41-річному Руслану Александрову. Двоє останніх зараз проживають на тимчасово окупованій території.