Міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам під час візиту анонсував нову військову допомогу Україні, призначену для посилення її Повітряних та Військово-Морських Сил.
Про це повідомляється на сайті норвезького уряду.
Грам оголосив, що Норвегія збільшить підтримку Повітряних сил України додатковим внеском до 1,3 млрд норвезьких крон, який буде спрямований на закупівлю озброєння та запчастин для F-16.
Як зазначається, цей внесок здійснюється через американський механізм JUMPSTART.
«Розвиток української протиповітряної оборони є одним із пріоритетних напрямків військової підтримки України з боку уряду. Норвегія передасть шість літаків F-16 протягом 2024 та 2025 років, а також зробила внесок у підготовку українських пілотів та допоміжного персоналу в Данії. Потреба в запасних частинах, озброєнні та технічній підтримці для українського флоту F-16 є значною», – йдеться у повідомленні.
Цим внеском Норвегія допомагає поліпшити протиповітряну оборону України у співпраці з іншими учасниками Коаліції з посилення потенціалу ПС. Уряд офіційно представить це питання Стортингу (національному парламенту) пізніше цієї осені.
«Те, що Україна швидко набула здатності отримувати й експлуатувати F-16, вражає, але робота ще не завершена, хоча перші літаки вже на місці. Функціональна протиповітряна оборона потребує не лише літаків, а й озброєння та регулярного технічного обслуговування. Для експлуатації та утримання подарованих літаків потрібне фінансування. Пілоти та наземний екіпаж мають бути підготовлені і навчені, як ми це робили в Данії, і має бути створена комплексна система підтримки. Норвегія зробить свій внесок у це», – сказав міністр оборони Норвегії.
Велика Британія і Норвегія очолюють Коаліцію морських сил і засобів, спрямовану на посилення військово-морської та берегової оборони України. Через цю коаліцію Норвегія і Велика Британія координують зусилля багатьох країн із надання морської підтримки Україні.
Уряд Норвегії раніше виділив близько 750 мільйонів норвезьких крон на ініціативи в межах коаліції. На поточний рік ця підтримка була збільшена ще на 50 мільйонів крон.
Загалом пакет підтримки включає тренування українських військових, розвиток та управління міжнародним тренувальним центром, а також надання різних видів обладнання.
«Цього року ми передаємо близько 130 надувних човнів, і перші поставки вже здійснені. Деякі з них надходять від Збройних сил, інші – з цивільного ринку. Ми також постачаємо обладнання, що супроводжує човни, включаючи особисте спорядження для солдатів. Частина цього обладнання буде використана для підготовки операторів малих катерів для річкових операцій – ініціативи, яку ми підтримуємо для українських сил», – зазначив Грам.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter