17 мешканців Запоріжчини внесені росіянами до переліку терористів та екстремістів з вересня 2024 року

Південь
Колаж: idelreal.org

З початку року росіяни майже вдвічі збільшили кількість людей, яких визнають терористами та екстремістами та вносять до відповідного переліку Росфинмониторинга. Значна частина переліку – це українці, викрадені на окупованих росією територіях. З вересня 2024 року 17 мешканців Запорізької області внесені до переліку терористів та екстремістів.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на перелік Росфинмониторинга. 

16 громадян України, один росіянин та міфічна «терористична спільнота ГУР» із  Запорізької області внесені до переліку Росфинмониторинга  з 1 вересня 2024 року. 

До реєстру «терористів та екстремістів» внесено 49-річну Оксану Павленко з Мелітополя. Південний окружний військовий суд РФ засудив її до 5,5 років колонії загального режиму у справі про виправдання тероризму (ч.2 ст.205.2 КК РФ). 

У травні 2024 року жінка нібито залишила коментар, що «закликає масово підпалювати російські військові об’єкти і знищувати громадян Росії».

Оксана Павленко. Фото: одноклассники.ru

За коментар в соцмережі російські силовики затримали і мешканця Кам’янка-Дніпровської 20-річного Руслана Сироту. Хлопець нібито прокоментував замах на екс-голову окупаційної адміністрації селища Якимівка Максима Зубарєва: «Яка ж чудова новина, потрібно випити за це. Слава Україні! Слава Українській нації і п**дець Російській Федерації». 27 червня 2024 року Південний окружний військовий суд РФ визнав Руслана Сироту винуватим у виправданні тероризму. 

Додано до переліку Росфинмониторинга і мешканку села Семенівка Мелітопольського району Оксану Бойко. Раніше Південний окружний військовий суд засудив її до штрафу в півмільйона рублів за пости в соцмережі, які нібито «мають ознаки протидії діям РФ».

Оксана Бойко в Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону, РФ. Фото: скріншот відео з соцмереж

Мешканку окупованого Енергодара Тетяну Ключко, як повідомляв ЦЖР, Південний окружний військовий суд засудив до 12 років колонії за повністю сфальсифікованою справою про нібито підготовку теракту проти одного з керівників окупаційної адміністрації.

Також в переліку Росфинмониторинга зʼявились Павло Кишинець та Абакар Ісаєв. Павла Кишинця з Костянтинівки росіяни внесли до переліку терористів та екстремістів «за планування заворушень». Під час допитів росіяни вибили з нього прізвища «співучасників», зокрема, і громадянина РФ із Дагестана Абакара Ісаєва, який до повномасштабного вторгнення жив у Мелітополі.

Павла Кишинця змусили записати зізнання в злочинах. Скрін з відео РІА Новости

Павла Кишинця змусили записати зізнання в злочинах. Скрін з відео РИА Новости

Додані до переліку «терористів і екстремістів» мешканці окупованого Бердянська Ігор Норенко (10.09.1972 р.н), Віталій Романченко (15.96.1989 р.н.) та Сергій Москаленко (26.11.1990 р.н.), а також мешканець с.Нововасилівка Бердянського району Віталій Іванісов (18.05.1999 р.н.).

Також в перелік додані: викрадений в квітні 2022 року упорядник вагонного депо Сергій Гришин з Мелітополя, підприємець Євген Меркуль з Василівки, Денис Цурканенко з Костянтинівки Мелітопольського району та Євген Капустін з Ланкового колишнього Чернігівського тепер Бердянського району.

До  переліку Росфинмониторинга додані й мешканці неокупованої території Запорізької області Роман Чижиков, Володимир Кузнєцов та Олександр Сабадаш.

У відкритих джерелах інформації про те, в чому їх обвинувачують в Росії, знайти не вдалося. 

Окремо до бази «терористів та екстремістів» внесена «Терористична спільнота, створена співробітниками ГУР МО України, що діяла на території Енергодару».

Довідково: Федеральна служба з фінансового моніторингу (Росфинмониторинг ) адмініструє базу даних організацій і фізичних осіб, щодо яких нібито є відомості про їхню причетність до екстремістської діяльності або тероризму. До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну до переліку в середньому додавали близько 20 осіб на тиждень нібито причетних до терористичної діяльності. У 2024 році цей показник зріс більш як удвічі – 41 особа в середньому додається до переліку щотижня. Значну частину переліку тепер складають українці, в більшості – викрадені на окупованих РФ територіях України, щодо яких ФСБ фальсифіковані справи про «тероризм».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter