Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я та неурядовою організацією “Принцип” представили реформу військово-лікарських комісій, яка усуне необхідність відвідувати територіальні центри комплектування.
У Міноборони визнали, що сучасна система ВЛК має двосторонні недоліки. З одного боку, вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав, а з іншого – не запобігає потраплянню на службу людей з серйозними захворюваннями, що створює додаткові труднощі для Збройних Сил.
“Принципи роботи ВЛК не змінювались десятиліттями. Система, яка існує зараз, є рудиментом старого адміністративного підходу. Вона повна недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків”, – наголосив заступник міністра оборони Сергій Мельник.
“Людині достатньо буде лише візиту до цивільного медзакладу. Зробити це можна буде за місцем перебування. А далі ніякої біганини державними установами – за людину бігатимуть дані. Весь обмін цифровими документами триватиме лічені хвилини”, – додала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року.
Черногоренко зазначила, що 1 етап цифрової реформи буде реалізовано протягом 3 місяців. “Результат – електронне направлення на ВЛК у Резерв+ та, власне, сам висновок ВЛК в електронному вигляді”, – повідомляє заступниця міністра.
2 етап дозволить військовозобов’язаним самостійно обрати лікарню, де проходити медичний огляд для формування висновку ВЛК. “Буде виконано до 1 червня 2025 року”, – говорить Черногоренко.
“Наша пропозиція – створити прозорий і зрозумілий шлях, який створить підґрунтя для довірливих стосунків й зробить так, щоб виносилися справедливі висновки”, – казала вона.
- Кабінет міністрів змінив порядок визначення критично важливих підприємств, дозволивши перевіряти їх на відповідність встановленим критеріям.
- Уряд частково відновив бронювання військовозобов’язаних.