Окупанти посилюють захист Керченського мосту, який Росія незаконно збудувала у Керченській протоці. Поруч мостом ЦЖР помітив початок будівництва третьої вежі для розміщення системи протиповітряної оборони (ППО) ближньої дії.
Перші виявлені вежі складаються з двох частин, з яких внутрішня – вежа-трансформер зі сходами, зовнішня – металевий каркас, який закріплює та утримує всю конструкцію, на вершині якої розміщується бойовий модуль зенітного ракетно-гарматного комплексу (ЗРГК) «Панцирь-С1М».
Отож, на новому фото наприкінці листопада 2024 року зафіксовано внутрішню частину вежі, встановлену, орієнтовно, в районі 10 прольоту, якщо рахувати від арки мосту. До речі, 30 аналогічних веж-трансформерів ЦЖР раніше помічав на будмайданчику біля мосту зі сторони м. Керч.
Перші дві вежі з комплексами «Панцирь-С1М» Центр журналістських розслідувань виявив наприкінці вересня 2024 року по обидва боки від віадуку на острові Тузла, а з’явилися вони там, орієнтовно, в серединів того ж місяця.
Якщо дві перших конструкції встановлені на берегах острова, то на чому стоїть третя? В якості основи, цілком ймовірно, можуть бути задіяні паралельні мости з гратами, які окупанти будують вже півроку по обидві сторони. У такому разі, вони будуть одночасно і антидроновим захистом опор, і майданчиком для розміщення веж з російським ППО.
Згідно тактико-технічних характеристик системи, ЗГРК «Панцирь-С1» здатен вражати цілі на висоті до 15 км та в радіусі 20 км. Проте, «Панцирі» здатні об’єднуватись у групи, таким чином збільшуючи захищену зону. Очевидно, що кожна нова «ППО-вежа» збільшує шанси для Керченського мосту уникнути ураження від українських ракетно-дронових атак.
Вибудовувати ешелоновану систему захисту мосту в Керченській протоці Росія почала у травні 2024 року зі встановлення барж у два ряди та бонових загороджень. Влітку окупанти почали монтувати паралельні антидронові мости з обох боків, а також, встановлювати в морі загородження з тетраподів і металевих «їжаків». Восени вже почали з’являтися вежі з «Панцирями».