Віктора Гаврилюка і Максима Лепського з Херсонщини суд умовно відправив за ґрати за поширення російської пропаганди

Влада
Будівля Херсонського міського суду після деокупації обласного центру. Фото: Iryna Domashchenko
Будівля Херсонського міського суду після деокупації обласного центру. Фото: Iryna Domashchenko

Пенсіонер Віктор Гаврилюк і безробітний Максим Лепський отримали вироки Херсонського міського суду за поширення російської пропаганди. 17 грудня їх позбавили волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком.

Про це з посиланням на вироки суду Гаврилюку і Лепському повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що пенсіонер Гаврилюк Віктор Миколайович, уродженець села Новопавлівка Баштанського району Миколаївської області, поширював російську пропаганду через свою сторінку у російській соціальній мережі «Одноклассники», яка мала п’ять підписників. 

Суд кваліфікував дії обвинуваченого за ч. 2 ст. 436-2 КК України – поширення матеріалів, у яких міститься глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році і за ч. 3 ст. 436-2 КК України – цей же злочин, вчинений повторно.

Непрацевлаштований херсонець Лепський Максим Сергійович з липня по вересень 2022 року поширював у Херсоні російське пропагандистське видання «Надднепрянская правда», що суд кваліфікував за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України.

Свою провину в суді Максим Лепський і Віктор Гаврилюк визнали повністю.

Вирок Максиму Лепському – три роки позбавлення волі без конфіскації майна, зі звільненням від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на один рік. 

Вирок Віктору Гаврилюку – п’ять років позбавлення волі без конфіскації майна, зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком у три роки.

Вироки суду ще не набрали законної сили.

  • Як повідомляв ЦЖР, 54-річний Олександр Надєл з Херсона в 2022 році перейшов на бік ворога. Спочатку він працював черговим офіцером в окупаційному МВС Херсонщини, а потім підписав контракт і долучився до незаконного загону номер 33 Міноборони РФ ім. В. Ф. Маргєлова – так званого добровольчого батальйону, створеному ворогом на ТОТ Херсонщини. Після отриманих поранень він перебрався до російського Сочі. Суд виніс йому заочний вирок – 15 років позбавлення волі