Сили оборони України сьогодні, у ніч на 14 січня, завдали черговий далекобійний удар по РФ, який претендує на звання наймасовішого та найрезультативнішого за весь час. Як мінімум про це свідчить кількість уражених об’єктів та надширока географія, повідомляють аналітики військового порталу Defense Express.
У цій атаці були засновані як ракети, так і різноманітні далекобійні дрони. А першою ціллю став “Брянский химический завод”, який у 12 км від самого Брянська. Це підприємство спеціалізується, як зазначено у російських джерелах, спорядженням та збиранням різноманітних боєприпасів, серед яких снаряди до РСЗВ “Град”, “Торнадо-С”, “Смерч”, а також фугасних авіаційних бомб.
Під атакою був й сам Брянськ, де, як оголосила місцева влада, “уламками від ракет” було пошкоджено підприємство “Кремний Эл”, який вже далеко не вперше під атакою, бо є другим у РФ виробником електроніки для військових цілей. Враховуючи відстань від кордону у 105-115 км для атаки могли бути використані й ATACMS, а також крилаті ракети Storm Shadow, але конкретний перелік задіяних засобів невідомий. Російська місцева ж влада повідомляє про “комбіновану ракетну атаку”.
Вже у ночі, атака була здійснена по об’єктах у Саратівській області. За наявною інформацією мова йде про одразу дві цілі. Перший – Саратовський нафтопереробний завод, що на півдні міста.
Другий уражений об’єкт – тиждень тому успішно атакована нафтобаза “Кристалл” під Енгельсом на лівому березі Волги. Це сховище державного резерву, де зберігається паливо для стратегічних бомбардувальників росіяни намагались загасити п’ять днів поспіль і лише вчора відрапортували про ліквідацію пожежі, але тепер все по новій.
Ще однією ціллю стала Казань. Після візиту українських дронів почалась пожежа в районі зводу “Казань Оргсинтез”, який є єдиним у РФ виробником пластиків високої міцності та величезним промисловим об’єктом з периметром 2 на 2 км. Ціллю атаки стало сховище рідких газів, як один з ключових об’єктів у виробничому ланцюгу підприємства, що найлегше вивести з ладу враховуючи обмежені можливості бойових частин дронів.
Також повідомлялось про те, що українські дрони атакували об’єкти у Тулі та Воронежі, Ростовській, Орловській та Тамбовських областях. Загалом росіяни бідкаються, що Україна запустила понад 200 дронів, які були зафіксовані у 12 регіонах РФ.
Станом на ранок повідомляється про атаку станції з перекачування нафти у Татарстані поряд із містом Альметьєвськ.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter