Чому Interpol не розшукує воєнних злочинців-росіян / Прокурор Криму Секретар: знайдемо всіх і всюди

Колаж: investigator.org.ua

«Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань), випуск від 4 лютого 2025 року.

Цього місяця виповниться 11 років від початку збройної агресії Росії проти України. І на сотню років більше – з часу створення Інтерполу. Зараз у ній – 106 організацій, що на три держави більше, ніж у ООН. Але нам це мало чим допомагає у боротьбі з державою-агресором: немає жодного прецеденту розшуку, а тим більше, – затримання підозрюваного, обвинуваченого і навіть засудженого за вчинення воєнного злочину за час агресії Росії проти України.

Навіть після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що спричинило справжнє цунамі в рості кількості воєнних злочинів, Генеральний секретаріат Інтерполу абсолютно індиферентний і продовжує ігнорувати запити України. Про це йшлося на недавній пресконференції, організованій Медійною ініціативою з прав людини.

Прокуратура АР Крим і Севастополя була першою, хто почав долати шлях до міжнародних інституцій для притягнення фігурантів справ про воєнні злочини і Росії як держави-агресора до відповідальності за міжнародні злочини. Про результати говоримо в інтервʼю з Віталієм Секретарем, першим заступником керівника кримської прокуратури.