55-річний Сергій Мельник, співробітник АТ «Херсонобленерго» в 2022 році отримав посаду в незаконно створеному російськими окупантами підприємстві «Херсоноблэнерго». Він вивіз автомобілі і спецтехніку на лівий берег Херсонщини і втік разом із загарбниками. 31 березня Херсонський міський суд заочно визнав його винним у пособництві ворогу.
Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Суд встановив, що Мельник Сергій Васильович, 28 лютого 1970 р. н., уродженець села Великі Копані однойменної сільської громади, мешканець Херсона, в 2022 році добровільно заступив на посаду начальника служби транспорту в незаконно створеному окупантами підприємстві «Херсоноблэнерго», розміщеному на захопленій матеріально-технічній базі АТ «Херсонобленерго».
Сергій Мельник займався ремонтом транспорту, а також незаконно вивозив його на лівобережну Херсонщину, грабував зі складів дизельне паливо та бензин.
З червня по жовтень 2022 року Мельник вивіз з території АТ «Херсонобленерго» в Херсоні і селищі Антонівка автомобілі і напівпричеп. А перед звільненням Херсона перегнав на лівий берег Дніпра вкрадену спецтехніку підприємства. Загалом згодом тут виявили зникнення близько 50 одиниць техніки.
За словами свідків, співробітників АТ «Херсонобленерго» з квітня по червень 2022 року перевели на 2/3 ставки і викликали на роботу за потребою. В червні 2022 року їм прийшло повідомлення про припинення трудового договору. В липні окупанти незаконно змінили правовий статус підприємства, зареєстрували його і почали його роботу за російським законодавством. Окупаційне «Херсоноблэнерго» очолив чоловік, який працював начальником служби високовольтних мереж АТ «Херсонобленерго».
Сергій Мельник працював на підприємстві охоронником, потім старшим охоронником, а перед великою війною – інженером з безпеки руху.
«Незадовго перед звільненням Херсона водію підприємства дали команду вивезти вишку на базі «МАЗ» до Нової Каховки на ремонт із подальшим поверненням. Коли спецтранспорт опинився на лівому березі, водій не встиг повернутися до Херсона, бо переправа через Дніпро була вже знищена», – розповів у суді один зі свідків.
Інші свідки розповіли, як колаборанти разом із росіянами вивозили спецтехніку АТ «Херсонобленерго» до Олешок, Каланчака і Скадовська.
Суд визнав Сергія Мельника винним у пособництві ворогу – за ч.1 ст.111-2 КК України. Заочний вирок – 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та позбавленням права обіймати будь-які посади в органах влади, суб’єктах господарювання державної та комунальної власності протягом 15 років.
Вирок суду ще не набрав законної сили.
Як повідомляв ЦЖР, 57-річний Геннадій Кузнєцов, колишній співробітник вагонного депо Придніпровської залізниці АТ «Укрзалізниця» в 2022 році добровільно отримав посаду першого заступника директора незаконно створеного росіянами підприємства «Херсонская железная дорога». На цій посаді він допомагав окупантам вивозити крадене зерно, перевозив російських військових і безуспішно намагався запустити пасажирське залізничне сполучення між Херсоном і Кримом. За скоєні злочини Херсонський міський суд 21 березня визнав його винним у пособництві ворогу. Заочний вирок – 12 років тюрми з конфіскацією всього майна.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter