
Андрій Клименко
А тепер без сенсацій про зіткнення танкерів в Оманській затоці (карта 1) увечері в понеділок, 16 червня 2025 року, о 21:14 UTC, пише керівник Моніторингової групи санкцій і свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко.
Тим, хто читає.
Велика Британія запровадила санкційний пакет щодо ще трьох десятків суден “тіньового флоту” Росії. Але це декоративні дії замість глобальних рішень. І це викликає саркастичну посмішку, пише керівник Моніторингової групи санкцій та свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко у Facebook.
Річниця «ГКЧП», яке почалося з ізоляції Горбачова на дачі в Форосі (Велика Ялта) 19 серпня 1991 – в мене завжди викликає одну і ту ж стійку асоціацію: Крим для вождів російської і радянської імперії та долі самої імперії завжди був «сакральним місцем зі знаком мінус»:
Колеги, ми хочемо акцентувати вашу увагу на фундаментальних деталях «зернової проблеми», які дещо потонули на загальному фоні важливих, але все ж таки другорядних питань, пише у Facebook Андрій Клименко, морський експерт, керівник проєкта Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews.
Отже, перші рефлексії (перші, бо треба більше інформації, а також думок та поглядів фахівців з морського бізнесу і експертів з безпеки) на Стамбульські угоди по зерну. Спочатку підкреслимо – чи буде все це працювати, чи не буде – не знає ніхто. Ми в Інституті Чорноморських стратегічних досліджень такої схеми не передбачали. І перш за все…
Андрій Клименко, головний редактор порталу BlackSeaNews та співзасновник Чорноморського інституту стратегічних досліджень, розкрив перебіг інциденту з пошуково-рятувальним судном «Донбас» в Азовському морі і причини демонстративної істерики РФ.
Нагадаємо, що прогнозування ситуації з морськими ризиками в Азовському та Чорному морях, що пов’язані з можливими діями РФ, розглядаються нами на основі досвіду 2014-2019 років, але не тільки в україно-російському, але й макрорегіональному контексті – Чорноморсько-Середземноморському.
Для прогнозування ситуації з морськими ризиками в Азовському та Чорному морях, що пов’язані з можливими діями РФ, розглянемо проблему на основі досвіду 2014-2019 років. Але для адекватності картини спочатку потрібно помістити проблему в більш широкий контекст.
Ситуація в Чорному морі стрімко змінюється. Буквально на наших очах. Його майже перетворення на «російське озеро» – прямий наслідок окупації Криму та його подальшої мілітаризації. На російському порядку денному – подальша окупація українського морського шельфу та всієї виключної морської економічної зони України, витіснення НАТО з Чорного моря, підсаження на газову голку Туреччини і Болгарії та інші дії, про…