Андрій Клименко
Велика Британія запровадила санкційний пакет щодо ще трьох десятків суден “тіньового флоту” Росії. Але це декоративні дії замість глобальних рішень. І це викликає саркастичну посмішку, пише керівник Моніторингової групи санкцій та свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко у Facebook.
Річниця «ГКЧП», яке почалося з ізоляції Горбачова на дачі в Форосі (Велика Ялта) 19 серпня 1991 – в мене завжди викликає одну і ту ж стійку асоціацію: Крим для вождів російської і радянської імперії та долі самої імперії завжди був «сакральним місцем зі знаком мінус»:
Колеги, ми хочемо акцентувати вашу увагу на фундаментальних деталях «зернової проблеми», які дещо потонули на загальному фоні важливих, але все ж таки другорядних питань, пише у Facebook Андрій Клименко, морський експерт, керівник проєкта Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews.
Отже, перші рефлексії (перші, бо треба більше інформації, а також думок та поглядів фахівців з морського бізнесу і експертів з безпеки) на Стамбульські угоди по зерну. Спочатку підкреслимо – чи буде все це працювати, чи не буде – не знає ніхто. Ми в Інституті Чорноморських стратегічних досліджень такої схеми не передбачали. І перш за все…
Андрій Клименко, головний редактор порталу BlackSeaNews та співзасновник Чорноморського інституту стратегічних досліджень, розкрив перебіг інциденту з пошуково-рятувальним судном «Донбас» в Азовському морі і причини демонстративної істерики РФ.
Нагадаємо, що прогнозування ситуації з морськими ризиками в Азовському та Чорному морях, що пов’язані з можливими діями РФ, розглядаються нами на основі досвіду 2014-2019 років, але не тільки в україно-російському, але й макрорегіональному контексті – Чорноморсько-Середземноморському.
Для прогнозування ситуації з морськими ризиками в Азовському та Чорному морях, що пов’язані з можливими діями РФ, розглянемо проблему на основі досвіду 2014-2019 років. Але для адекватності картини спочатку потрібно помістити проблему в більш широкий контекст.
Ситуація в Чорному морі стрімко змінюється. Буквально на наших очах. Його майже перетворення на «російське озеро» – прямий наслідок окупації Криму та його подальшої мілітаризації. На російському порядку денному – подальша окупація українського морського шельфу та всієї виключної морської економічної зони України, витіснення НАТО з Чорного моря, підсаження на газову голку Туреччини і Болгарії та інші дії, про…
Україна переконала весь світ розглядати свої проблеми з росіянами в Азовському морі, а якесь держагентство каже – та все нормально, ми тут разом риболовимо.
Моніторингова група «Майдану закордонних справ», «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» (Київ) та інтернет-видання «BlackSeaNews» (Ялта – Київ) вперше публікує зведену інформацію та аналіз щодо затримань кораблями та катерами Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ морських суден, що прямують до/з українських портів в Азовському морі – Маріуполя та Бердянська.