Тетяна Морозова

Статті автора (11)
Українська освіта для кримчан: невикористані квоти та мовна прірва

П’ятий рік випускники з окупованого Криму та їхні батьки постають перед непростим вибором: залишитися вдома і отримати диплом, який не визнають у світі, виїхати навчатися до Росії або ж вступити до вишів материкової України.

Безвіз для окупованих

Майже рік минув відтоді, як Україна отримала безвізовий режим з країнами Євросоюзу. Оформити документ, що відкриває шлях до Європи, можна в міграційній службі України. Рік тому президент України Петро Порошенко заявив, що громадяни  з окупованих територій також зможуть скористатися перевагами безвізового режиму. Після цього кримчани масово почали звертатися до міграційної служби України, аби отримати біометричний…

Чи дійдуть судна до суду?

У 2014 році Україна закрила порти анексованого Росією Криму та Севастополя для судноплавства. Проте грубі гроші, які готові сплачувати окупанти за прорив транспортної блокади, штовхають судновласників на рейси до кримських портів, попри загрозу кримінальної відповідальності та арешту плавзасобу. Ми дізналися, яка доля суден-арештантів, що заходили в закриті порти Криму: жодна справа досі не дійшла до…

Агресори. Заочне провадження

Минуло чотири роки після анексії Криму, а в Україні ще немає жодного обвинувального вироку суду щодо російських військових, які організовували і здійснювали спецоперацію зі збройного захоплення півострова. У більшості випадків справа не дійшла навіть до підготовчого судового засідання і переходу до розгляду справ по суті. Спробуємо розібратись,  що гальмує цей процес на прикладі справ трьох…

24.03.2018
Знищення культурної спадщини Криму. Виконавці

Han Saray – Ханський палац у Бахчисараї став резиденцією кримських ханів Гераєв на початку XVI століття. Разом з Хан Сараєм на березі річки Чурук-Су будувалося і саме місто. Єдиний в світі кримськотатарський палацовий комплекс входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника, у 2012 році подав номінаційну заявку на включення до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однак…

Спецслідство у «кримських справах»: напрацювання практики

Аби дізнатись, скільки справ колишніх державних та військовослужбовців Криму уже скеровано до суду, треба мати інформацію із трьох прокуратур, адже справи розслідуються слідчими органів Нацполіції за підслідністю. Генеральна прокуратура та СБУ розслідують провадження щодо колишніх топ-високопосадовців АРК і Севастополя, що відкриті за статтями 110 і 111 ККУ – державна зрада і сепаратизм. Прокуратура АРК  розслідує…

Закон про ВЕЗ «Крим»: чи буде політична воля його скасувати?

Закон про вільну економічну зону «Крим» на окупованій території діє вже три з половиною роки. Практика його застосування породила для нього багато негативних визначень: дискримінаційний, корупційний, лобістський та навіть колабораційний. За перший рік існування фейкової зони на територію Криму було поставлено товарів на понад мільярд доларів. Потік цієї гуманітарної допомоги окупантам зупинила Громадянська блокада Криму, активісти якої виступали…

Як судять фігурантів «кримської весни»

У районних судах Києва один за одним проходять засідання у кримінальних провадженнях про державну зраду кримських чиновників, депутатів і суддів. Усі ці обвинувальні акти скеровані до суду за процедурою спеціального досудового та судового розслідування. Що особливого у цій спеціальній процедурі, як проходить судове слідство і що може затягнути його на непевний термін? Розглянемо на конкретних…

Справа Януковича: нові факти окупації Криму

В Оболонському районному суді Києві триває розгляд справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича. У статусі свідків обвинувачення виступили голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, лідер Всеукраїнського правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко і екс-голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов. Усі вони дають свідчення, в яких розкриваються подробиці російської окупації Криму та дій…

Коротка рука правосуддя

За злочини проти держави Україна під час окупації та анексії Криму відкриті тисячі кримінальних проваджень, до судів скеровані сотні обвинувальних актів, але судами розглядаються десятки, а обвинувальний вирок наразі не отримав жоден звинувачений у державній зраді чи сепаратизмі.