У так званий «Верховний суд Республіки Крим» подані заяви з вимогою перегляду справи про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму в зв’язку з рішенням Міжнародного суду ООН, який в рамках позову України до РФ зобов’язав Росію припинити утиски кримських татар і дискримінацію нацменшин на півострові.
Документи у вівторок, 18 липня, направили в «суд» російський адвокат Микола Полозов і перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
«Сьогодні мною подано заяву про перегляд рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу в зв’язку з винесенням Наказу про застосування тимчасових заходів Міжнародним судом ООН», – написав Полозов на своїй сторінці в Facebook.
У свою чергу Джелялов повідомив в Facebook, що також подав у «суд» заяву про перегляд рішення про заборону діяльності Меджлісу.
«Сьогодні мною було подано заяву до Верховного суду Криму про перегляд рішення про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу», – написав він і опублікував копію документа.
Як повідомлялося, 26 квітня 2016 року «Верховний суд Криму» визнав «екстремістською організацією» і заборонив діяльність Меджлісу, задовольнивши позов колишнього «прокурора Республіки Крим» Наталі Поклонскої.
На це рішення була подана апеляційна скарга. 29 вересня 2016 року Верховний суд РФ відхилив апеляційну скаргу і визнав законним рішення про заборону діяльності Меджлісу на території Росії і в окупованому Криму.
Як повідомлялося, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі для залучення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації на протязі її незаконною агресії проти України. Позов поданий в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив рішення ввести обмежувальні заходи за позовом України проти РФ для захисту національних меншин в окупованому Криму. Зокрема, суд зобов’язав державу-агресор утриматися від обмежень кримських татар в представництві їх інтересів, в тому числі відновити діяльність Меджлісу, а також забезпечити відновлення освіти меншин українською мовою.