Верховна Рада України 5 серпня в першому читанні проголосувала за законопроект, який спрощує видачу ліцензій на тимчасове мовлення в зоні проведення антитерористичної операції і в окупованому Криму.
За законопроект № 5547 «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції і прикордонних районах України» проголосувало 267 народних депутатів, передає Центр журналістських розслідувань.
Як пояснила голова комітету зі свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, цей законопроект спростить отримання ліцензій, «щоб районні центри не приїжджали до Києва, не платили ліцензійний збір, але щоб вони просто робили місцеві радіостанції і отримували дозвіл терміном на один рік».
17 березня 2017 року в Херсонській області в селі Чонгар біля адмінкордону з Кримом відкрили 150-метрову телекомунікаційну вежу, яка забезпечить трансляцію українських телевізійних і радіосигналів на територію тимчасово окупованого півострова і на південні райони області.
З вишки запущено мовлення чотирьох українських радіостанцій: «Українське радіо» (100,7 МГц), радіо «Мейдан» (ТОВ «ТК« Атлант-СВ »г. Киев, 101,4 МГц), радіо« Крим.Реаліі »(ГО «Радіо кримських громад», 105,4 МГц), «Херсон FM» (ТРО «Софія», 107,8 МГц).
В кінці липня Нацрада з ТБ і РМ назвала п’ять українських телеканалів, які перемогли в конкурсі і будуть вести цифрове ефірне мовлення на окупований Крим з вишки на Чонгарі. Зокрема, ними стали: UA: Крим (НГТУ), Чорноморська телерадіокомпанія, ICTV, «5 канал» і «Прямий» (Тоніс). Аудиторію телеканалів складуть більше 200 тисяч кримчан.