«Миротворець» внесе в свою базу 300 будівельників Керченського мосту

Новини
Залізнична арка Керченського моста після установки 29 серпня 2017 р Фото: most.life

Український сайт «Миротворець» внесе в свою базу дані майже 300 працівників, задіяних в будівництві РФ моста через Керченську протоку.

Про це «Миротворець» повідомив в соцмережі, передає Центр журналістських розслідувань.

У соцмережі опублікували списки із зазначенням адрес проживання та паспортні дані будівельників ТОВ «МТ-Груп», за станом на 21 жовтня 2016 року.

У «миротворців» уточнили, що опублікують зазначені списки на своєму сайті в розділі «Чистилище» «за незаконне перетинання державного кордону України та участь в скоєнні екологічних злочинів».

Центр «Миротворець» – громадська організація. Центр відомий збором даних про підозрюваних донбаських і кримських сепаратистів і іноземних громадян, які їх підтримували або підтримують, і публікує їх на своєму сайті в розділі «Чистилище». За повідомленнями, цією базою даних користуються і українські силовики.

В українському МЗС раніше оприлюднили звернення, в якому застерегли іноземних громадян і осіб без громадянства від незаконних поїздок в Крим.

Нагадаємо, 14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.

В травні 2017 року прокуратура АРК повідомила про відкриття кримінального провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки в Азовському і Чорному морях через будівництво Росією моста в Керченській протоці.

Україна готує позов до Росії, яка ввела обмеження по судноплавству через Керч-Єнікальский канал в зв’язку з будівництвом моста через Керченську протоку, що призводить до збитків українських портів Маріуполь і Бердянськ на Азовському морі.

МЗС України заявило, що РФ порушує міжнародне право, забороняючи в односторонньому порядку судноплавство через Керченську протоку в зв’язку з незаконним будівництвом мосту.

Заступник прокурора АРК Олександр Даракчі повідомив, що проводиться інженерно-екологічна експертиза в рамках розслідування кримінальної виробництва за фактом порушення правил екобезпеки через будівництво РФ моста в Керченській протоці. Її висновки очікуються на початку жовтня 2017 року.

У міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України вказали, що встановлені РФ через будівництво арки Керченського мосту обмеження для проходження суден в українські порти в Азовському морі, суперечать Конвенції ООН з морського права.

27 серпня Росія перекрила для судноплавства Керченську протоку через транспортування і монтаж залізничної арки Керченського мосту. Заборона діяла до 29 серпня.