Батьки першокласників у п’яти школах Херсонської області відмовляються переходити на українську мову навчання.
Про це в інтерв’ю журналістам повідомив начальник управління освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації Євген Криницький, передає Центр журналістських розслідувань.
З 1 вересня 2017 року, згідно з розпорядженням начальника управління освіти ХОДА, усі 26 російськомовних шкіл області повинні були перейти до навчання у перших класах виключно українською мовою. Школи №30, №45 та №50 м.Херсона, а також гімназія №3 Генічеська та школа у с.Стрілкове Генічеського району здійснити даний перехід відмовилися.
«На жаль, три херсонські школи не провели належної роботи. На виконкомі міськради міський голова заявив, що до директорів цих шкіл, можливо, будуть застосовані дисциплінарні санкції. Така ж ситуація склалася і в Генічеському районі», – заявив Євген Криницький.
Відмова від переходу до викладання державною мовою в школах аргументують небажанням батьків першокласників що-небудь міняти в існуючій навчальній програмі.
Новий закон про освіту передбачає введення подібних змін тільки за згодою батьків.
«Рідна мова для нас українська, але ми вважаємо, що нашим дітям так само потрібно вивчати і російську. Якщо ви проведете опитування серед батьків, більшість з них підтримає вивчення і російської мови», – повідомив Центру журналістських розслідувань Ігор Ковальов, дідусь однієї з першокласниць школи №45.
За словами вчительки молодших класів школи №45 Тетяни Палій, напередодні 1 вересня проводили батьківські збори, на яких батьки написали заяви.
«У них йдеться про те, що їхні діти будуть навчатися російською мовою. Це їхнє бажання», – сказала Палій.
Іншим фактором, що змусив батьків учнів та адміністрацію трьох херсонських шкіл відмовитись від переходу на українську мову навчання тут називають відсутність нових підручників, що мали замінити старі, російськомовні. Хоча ще 30 серпня на колегії в обласній державній адміністрації Криницький повідомляв, що проблеми з підручниками не буде.Ще в кінці серпня Євген Криницький заявляв, що школи до початку нового навчального року будуть укомплектовані повністю всіма необхідними підручниками.
«Ми не проти перейти на українську мову. Але, готуючись до 1 вересня в школі з викладанням російською, ми закупили всі зошити, щоденники російською мовою. Нехай нас забезпечать новими підручниками і ми будемо не проти переходу на українську мову», – заявила мати першокласника школи № 45 Світлана.
Брак навчальних посібників українською мовою підтверджують і педагоги херсонських шкіл.
«Ми отримали підручники і у нас є в наявності для шкіл з російською мовою навчання. З українською мовою навчання підручників ми не отримували … На цей час у нас нема жодного підручника для першого класу, для шкіл з українською мовою навчання», – каже вчителька молодших класів Тетяна Палій.
Сюжет Петра Коберника, Центр журналістських розслідувань: