МЗС України направив закон про освіту на експертизу до Венеціанської комісії

Новини
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

МЗС України направив закон «Про освіту», який 28 вересня набрав чинності, на експертизу до Венеціанської комісії.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу «1 + 1», передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

«Я направив цей закон, як і було домовлено, на розгляд Венеціанської комісії», – сказав Клімкін.

Він також зазначив, що закон був направлений саме 28 вересня, оскільки в цей день він вступив в силу, а також був проведений його офіційні переклад.

«Лілія (Гриневич, міністр освіти і науки України – ред.) передасть цей закон вже офіційно, коли буде на наступному тижні вести консультації з Радою Європи», – додав очільник МЗС.

Клімкін також повідомив, що найближчим часом проведе зустріч з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто в Будапешті, на якій вони обговорять український закон «Про освіту».

«Ми проводимо на сьогоднішній день з пані Лілією (Гриневич – ред.) серйозну розмову з угорцями. Я буду зустрічатися з міністром (закордонних справ Угорщини – ред.) найближчим часом, поїду в Будапешт. Сюди приїде міністр освіти», – сказав міністр.

Він також зазначив, що провів переговори з багатьма главами МЗС щодо цього закону.

«Я думаю, що на даному етапі ми більшість угорських політиків не переконаємо, оскільки це те, що лежить на кордоні раціонального і ірраціонального. Але говорити все одно потрібно інакше це буде дуже складне питання в нашому спілкуванні з громадою на Закарпатті», – додав Клімкін.

Як повідомлялось, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту, ухвалений Верховною Радою 5 вересня, який підвищує роль державної мови в освітньому процесі.

Законом вводиться 12-річна середню освіту в Україні. Мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. Відповідно до закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну і початкову освіта представники нацменшин можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу представники нацменшин будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ньому можливо викладання однієї або декількох дисциплін. Для дітей, які зараз навчаються на мовах нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року.

Раніше Болгарія, Греція, Румунія і Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою.

Глава угорського МЗС Петер Сіярто заявив, що Угорщина буде блокувати всі подальші рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення з Україною через новий закон «Про освіту».