Держдепартамент США вказує, що нові санкції проти енергетичного сектора РФ будуть діяти, поки вона не виконає Мінські угоди і не піде з незаконно анексованого українського Криму.
Про це йдеться в поясненні Держдепартаменту США, опублікованому на його сайті, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Як вказується, санкції, які забороняють американським громадянам і компаніям брати участь проектах з нафтовидобування в РФ, накладені відповідно до законодавства, що відображає консенсус Конгресу США щодо стримування агресивної поведінки російського уряду.
«Ми продовжуємо закликати Росію виконати свої зобов’язання по Мінським угодами, піти з Кримського півострова і припинити незаконне кібервтручання», – наголошується в заяві.
«Ми будемо працювати з нашими союзниками та партнерами для реалізації цих санкцій, щоб змусити платити російський уряд, та намагаючись уникнути непередбачених негативних наслідків для інших», – додали в Держдепартаменті США.
Як повідомлялось, 31 жовтня Управління з контролю за фінансовими активами (OFAC) міністерства фінансів США заборонило американським громадянам і компаніям брати участь в проектах з видобутку нафти в Росії на глибоководному шельфі та в арктичній зоні РФ. Заборона буде застосовуватися щодо проектів, реалізація яких розпочнеться 29 січня 2018 року або пізніше.
Нагадаємо, в кінці вересня Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які наберуть чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями.
Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».