«Технопромекспорт», який перевіз турбіни Siemens в Крим, просить суд ЄС скасувати санкції

Новини
Газові турбіни Siemens у Камишовій бухті Севастополя Фото: Youtube TMPFM2

Російська компанія «Технопромекспорт» подала до Суду Євросоюзу позов з вимогою скасувати європейські санкції, які були накладені на компанію у зв’язку з незаконними поставками турбін Siemens в окупований Крим.

Про це повідомляється в офіційному журналі Ради ЄС, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання Економічна правда.

Згідно із записом у журналі, з аналогічним позовом до суду ЄС звернувся і керівник ТОВ «ВО «Технопромекспорт» Сергій Топор-Гілка, також занесений до списку санкцій ЄС. Він провів з ТОВ «Сіменс технології газових турбін» переговори про постачання турбін Siemens для проекту в Тамані і відповідав за їх передачу в Крим.

У своєму зверненні позивачі заявляють про те, що факт порушення контракту з Siemens компанією «Технопромекспорт» ще не встановлено в судовому порядку, оскільки Арбітражний суд Москви ще не виніс свого вердикту, а слухання тривають.

Крім того, позивачі вважають, що відомості, на підставі яких «Технопромекспорт» звинуватили в поставках турбін в Крим, отримані з анонімних джерел і повідомлень в ЗМІ.

Також, на думку позивачів, згідно з міжнародним законодавством, від Росії потрібне забезпечення «безпечних і безперервних» поставок енергії на півострів, тому в скандальній справі присутня і гуманітарна складова, що не було взято до уваги при ухваленні рішення Євросоюзом про розширення санкцій.

Як повідомлялося, Siemens подав позови проти компаній, причетних до постачання його турбін в окупований Крим.

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

8 вересня СП «Сіменс технології газових турбін» подало до Арбітражного суду Москви позов до двох структур держконцерну «Ростех» – ТОВ «ВО «Технопромекспорт» і ВАТ «ВО «Технопромекспорт», які, як вважають в Siemens, поставили її газові турбіни в обхід європейських санкцій до окупованого Криму.

16 жовтня ТОВ «Технопромекспорт» заявив в Арбітражному суді Москви зустрічний позов до Siemens, зажадавши визнати частково недійсним договір між «Сіменс технології газових турбін» і ВАТ «Технопромекспорт» на постачання турбін, які згодом були перевезені в Крим. 18 жовтня Арбітражний суд прийняв зустрічний позов дочок «Ростеху» до Siemens.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

13 листопада голова «Ростеха» Сергій Чемезов заявив, що «Технопромекспорт» не може повернутиSiemens турбіни з анексованого Криму, оскільки німецька компанія відмовилася викупити їх за запропоновану російською стороною ціну, що включає витрати на доставку і зберігання турбін на півострові.