Російська платіжна система «Мир» для обходу західних санкцій закриє для іноземних банків дані про регіон випуску карт і місце проживання клієнтів. Це необхідно для отримання жителями анексованого Криму можливості користуватися картами «Мир» за кордоном.
Про це заявив генеральний директор АТ «Національна система платіжних карт» (оператор системи «Мир») Володимир Комлєв, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання «Примечания».
«Ми вибудовуємо можливість прямого прийому карт «Мир». Ви чули, напевно, про можливість випуску кобейджінгової карти: коли на карті розміщені логотипи двох платіжних систем – російської «Мир» і якийсь партнерської. За кордоном ці карти працюють як карти партнерської платіжної системи, і тут питання, пов’язані з санкціями, як і раніше будуть відігравати негативну роль. А ми займаємося просуванням прямих платежів за кордоном за допомогою карти «Мир», і для партнера, який здійснює прийом, інформація про те, який банк випустив карту, і де проживає громадянин, закрита на рівні нашої платіжної системи», – сказав Комлєв.
За його оцінками, до кінця 2019 року карти «Мир» зможуть приймати всі держави-учасники Євразійського економічного союзу. Робота з іноземними партнерами над укладенням аналогічних угод ведеться, але терміни назвати складно, додав Комлєв.
«Ми не забуваємо про країни далекого зарубіжжя – тут орієнтуємося в першу чергу на ті країни, куди великий як туристичний потік з Росії, так і на ті країни, де досить багато проживають громадян Росії: Прибалтика, Німеччина, Чехія, Словаччина, Туреччина, Ізраїль , В’єтнам, Таїланд. З усіма з цих країн у нас є робочий режим взаємодії. Не став би говорити конкретику щодо впровадження в якійсь конкретній країні, але ми рухаємося настільки швидко, наскільки нам дозволяють наші зарубіжні партнери», – підкреслив гендиректор АТ« НСПК ».
У Криму картами, що працюють в російській національній платіжну систему «Мир», користуються 1,6 млн осіб. Банки РФ почали випускати карти національної платіжної системи «Мир» з кінця 2015 року. Необхідність появи національної платіжної системи обумовлена прагненням убезпечити російську банківську систему в разі введення санкцій з боку західних країн, через що Росія могла б позбутися доступу до платіжних систем Visa і Master Card.
Варто відзначити, що «Примечания» як і інші кримські ЗМІ, що опублікували цю інформацію, посилаються як на першоджерело на близьке до «уряду Криму» видання «Кримінформ», яке згодом істотно змінило свою публікацію, прибравши з неї згадку про засекречування даних клієнтів для обходу санкцій.
Нагадаємо, в грудні 2014 року міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard призупинили операції з обслуговування своїх карт на території окупованого Криму. Відмову обслуговувати свої карти на півострові вони пояснили введенням США санкцій стосоно економіки Криму.
У січні 2015 року в Криму перестали працювати закордонні платіжні системи Skrill, Payoneer і PayPal.
У грудні 2015 року міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard відключили від обслуговування ряд російських банків, що працюють в окупованому Криму і потрапили до списку санкцій США.